'Tientallen doden door gevangenisopstand Venezuela'
CARACAS (ANP/AFP) - Tijdens een gevangenisopstand in Guanare, in het westen van Venezuela, zijn ongeveer veertig gedetineerden omgekomen en vijftig gewonden gevallen. Onder de gewonden bevindt zich de directeur van de gevangenis. Dat meldden Venezolaanse media. De militaire autoriteiten repten eerder van 17 omgekomen gedetineerden door het gevangenisoproer.
De gevangenen zouden hun bewaarders hebben aangevallen tijdens een poging om te overleggen met de gevangenisdirecteur. Die raakte gewond aan zijn rug. Ook enkele andere gevangenismedewerkers liepen verwondingen op.
De gevangenenrechtengroep Venezuelan Prison Observatory (OVP) zei dat de penitentiaire inrichting overvol is. "De gevangenis is gebouwd voor 750 mensen, maar er verblijven er momenteel 2500", aldus Carolina Giron van OVP. "De gevangenen zijn van streek omdat ze geen bezoek mogen ontvangen en geen water en voedsel hebben vanwege de quarantainemaatregelen die sinds 18 maart van kracht zijn. Het overgrote deel van hen is ondervoed en heeft tuberculose."
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden 10 doden gemeld. Er is nog geen officieel aantal bekend van de gewonden, maar hulpdiensten in de zuidelijke regio Andalusië meldden 25 zwaargewonden.
24 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).
5 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.
8 uur geleden