Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door bomaanslag in Pakistan

Tientallen doden door bomaanslag in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Door een bomexplosie tijdens een politieke bijeenkomst in de Pakistaanse provincie Khyber Pakhtunkhwa zijn 44 mensen om het leven gekomen. Meer dan honderd anderen raakten gewond en moesten worden behandeld. Volgens de politie ging het om een zelfmoordaanslag tijdens een manifestatie van de conservatief-islamitische partij Jamiat Ulema-e Islam-Fazl in een grote tent. Ruim 400 sympathisanten namen eraan deel.

De gezondheidsminister van de provincie die grenst aan Afghanistan vertelde dat de dader zich opblies in de buurt van het podium, waar het druk was. De Pakistaanse televisie toonde beelden van de plaats van het drama in Khar, in het noordwesten van het land, met veel lijken, bloedende slachtoffers en toegesnelde hulpverleners. De personen die er het slechtst aan toe waren, zijn met helikopters overgebracht naar ziekenhuizen in de provinciehoofdstad Pesjawar.

De verantwoordelijkheid voor de terreurdaad is nog niet opgeëist. Aanhangers van JUI-F waren in het verleden vaker doelwit van aanslagen. Daarvan waren er de afgelopen jaren veel in Pakistan. Onder anderen leden van de Pakistaanse Taliban (TTP) en de terreurorganisatie Islamitische Staat claimden erachter te zitten. De TTP heeft deze bomaanslag zondagavond veroordeeld.

JUI-F is een belangrijke bondgenoot in de coalitieregering van premier Shehbaz Sharif, die zich voorbereidt op de landelijke verkiezingen in het najaar.

Meer uit Buitenland

VS: Kazachstan sluit zich aan bij Abraham-akkoorden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.

50 minuten geleden
Brazilië lanceert fonds voor regenwoud, Noren beloven 3 miljard

BELÉM (ANP) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.

52 minuten geleden
Vliegveld Göteborg stilgelegd na melding drone

GÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten.

53 minuten geleden
Amerikaans parlement wil Andrew ondervragen in Epstein-onderzoek

WASHINGTON (ANP) - Een comité van het Amerikaanse parlement dat onderzoek doet naar de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft gevraagd of Andrew Mountbatten Windsor zich wil laten verhoren. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. Andrew, de broer van koning Charles, raakte door het schandaal zijn prinsentitel kwijt.

1 uur geleden
Prins William roept wereldleiders op tot actie in klimaatcrisis

BELÉM (ANP) - De Britse prins William heeft wereldleiders opgeroepen "de generatie te zijn die het tij keert" in de klimaatcrisis. "Onze kinderen en kleinkinderen kijken en hopen mee", zei de troonopvolger van Charles donderdag tijdens de officieuze opening van de klimaattop COP30 in het Braziliaanse Belém.

2 uur geleden
Oekraïne veroordeelt eerste Rus voor moord op krijgsgevangene

KYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne is voor het eerst een Russische soldaat veroordeeld voor de moord op een krijgsgevangene. De 27-jarige Dmitri Koerasjov heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen.

4 uur geleden
Rebellen Soedan akkoord met bestand om hulp mogelijk te maken

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Rebellen in het Afrikaanse Soedan zeggen dat ze hebben ingestemd met een bestand dat humanitaire hulp mogelijk moet maken. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) vechten al ruim twee jaar een oorlog uit met het leger.

4 uur geleden