Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door aardbeving in Nepal

Tientallen doden door aardbeving in Nepal

KATHMANDU (ANP) - Zeker 69 mensen zijn om het leven gekomen door een aardbeving in Nepal, melden lokale autoriteiten. Gevreesd wordt dat dit dodental nog verder op kan lopen, omdat het in de nacht niet mogelijk was contact te krijgen met het zwaarst getroffen gebied. Door de aardbeving, die volgens het Amerikaanse Geological Survey een kracht van 5.6 had, zijn gebouwen in het land ingestort. Er zijn "veel" gewonden.

Het epicentrum van de beving lag rond de regio Jajarkot, een dunbevolkte regio met zo'n 190.000 inwoners in het westen van Nepal. Het hoofd van het district liet weten dat het "moeilijk is om informatie te krijgen" in de "koude en donkere nacht". Ook moeten reddingswerkers eerst langs aardverschuivingen zien te komen om getroffen gebieden te bereiken.

De aardbeving werd ook in de Indiase hoofdstad New Delhi gevoeld, op zo'n vijfhonderd kilometer afstand.

Het bergachtige Nepal ligt bovenop een breuklijn en wordt vaker getroffen door aardbevingen. In 2015 kwamen bijna 9000 mensen om het leven toen het land werd getroffen door twee aardbevingen, waarvan een zware met een kracht van 7.8. Meer dan een half miljoen huizen werden toen volledig vernield en volledige dorpen werden weggevaagd.

Meer uit Buitenland

VS ziet Colombia niet langer als bondgenoot in strijd tegen drugs

BOGOTA (ANP) - De Verenigde Staten zien Colombia niet langer als bondgenoot in de strijd tegen drugshandel, zo verklaart de Colombiaanse president Gustavo Petro. Het besluit zou neerkomen op het stopzetten van Amerikaanse steun aan Colombia ter waarde van honderden miljoenen dollars per jaar.

1 uur geleden
Hamas: lot gijzelaars in handen van Netanyahu

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft in een bericht op Telegram laten weten dat het lot van de nog in Gaza aanwezige gijzelaars volledig wordt bepaald "door de terroristische regering van Netanyahu". Volgens de groepering bedreigt de "systematische vernietiging van Gaza-Stad" ook het leven van de gevangengenomen soldaten.

1 uur geleden
Hof weigert Trump toestemming om Fed-bestuurder Cook te ontslaan

WASHINGTON (ANP) - Bestuurder Lisa Cook van de Federale Reserve mag niet ontslagen worden terwijl de rechtszaak rondom haar ontslag loopt. Dat heeft het Amerikaanse Hof van Beroep van het district Columbia geoordeeld.

2 uur geleden
Trump overweegt onderzoek naar linkse groepen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag tegen verslaggevers dat hij het voorstel zou steunen om de Antifa-beweging aan te merken als binnenlandse terroristische organisatie, als zijn regering dat zou aanbevelen.

3 uur geleden
Dode en gewonden bij Russische aanval op Zaporizja

ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een Russische luchtaanval op de Oekraïense stad Zaporizja is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon om het leven gekomen. Zeven anderen raakten gewond, onder wie een kind, meldt gouverneur Ivan Fedorov op Telegram.

3 uur geleden
Grondoffensief in Gaza-Stad begonnen, tanks in stad gesignaleerd

GAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) is begonnen met het grondoffensief in Gaza-Stad, meldt Axios op basis van Israëlische functionarissen. Volgens The Jerusalem Post zijn IDF-tanks het hart van de stad binnengedrongen.

4 uur geleden
Krant: verdachte moord Kirk lijkt aanslag online te bekennen

WASHINGTON (ANP) - Tyler Robinson, die verdacht wordt van de moord op Charlie Kirk, lijkt de aanslag op de Amerikaanse conservatieve influencer te hebben bekend in een kleine chatgroep op het online platform Discord, zo meldt The Washington Post.

4 uur geleden