Tientallen doden door aardbeving in Nepal
KATHMANDU (ANP) - Zeker 69 mensen zijn om het leven gekomen door een aardbeving in Nepal, melden lokale autoriteiten. Gevreesd wordt dat dit dodental nog verder op kan lopen, omdat het in de nacht niet mogelijk was contact te krijgen met het zwaarst getroffen gebied. Door de aardbeving, die volgens het Amerikaanse Geological Survey een kracht van 5.6 had, zijn gebouwen in het land ingestort. Er zijn "veel" gewonden.
Het epicentrum van de beving lag rond de regio Jajarkot, een dunbevolkte regio met zo'n 190.000 inwoners in het westen van Nepal. Het hoofd van het district liet weten dat het "moeilijk is om informatie te krijgen" in de "koude en donkere nacht". Ook moeten reddingswerkers eerst langs aardverschuivingen zien te komen om getroffen gebieden te bereiken.
De aardbeving werd ook in de Indiase hoofdstad New Delhi gevoeld, op zo'n vijfhonderd kilometer afstand.
Het bergachtige Nepal ligt bovenop een breuklijn en wordt vaker getroffen door aardbevingen. In 2015 kwamen bijna 9000 mensen om het leven toen het land werd getroffen door twee aardbevingen, waarvan een zware met een kracht van 7.8. Meer dan een half miljoen huizen werden toen volledig vernield en volledige dorpen werden weggevaagd.
Meer uit Buitenland
CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
7 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
9 uur geleden