Tientallen doden door aanval op middelbare school Oeganda
KAMPALA (ANP/DPA/RTR) - Bij een aanval op een middelbare school in het zuidwesten van Oeganda zijn minstens veertig doden gevallen, melden meerdere lokale media. Het leger heeft het over 37 dodelijke slachtoffers. Acht slachtoffers raakten zwaargewond en liggen in kritieke toestand in het ziekenhuis. Nog eens zes anderen werden ontvoerd door de daders.
Zeker 25 van de doden zijn volgens een overheidsvertegenwoordiger "studenten van de school, van zestien jaar en ouder". De aanval vond plaats in het stadje Mpondwe, op minder dan 2 kilometer van de grens met Congo. De autoriteiten vermoeden dat rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) erachter zitten.
De aanvallers gingen meedogenloos te werk en hebben volgens de politie de slaapzalen van de leerlingen in brand gestoken. De mannelijke studenten kwamen vast te zitten in hun slaapzaal en een aantal van hen verbrandde levend. De meeste meisjes konden wel uit hun vertrek ontsnappen, maar werden daarna door de rebellen aangevallen met machetes en geweren. Voor hun vertrek hebben de rebellen ook nog een winkel bij de school geplunderd. Toen de hulpdiensten arriveerden troffen ze de school in vlammen aan, met lichamen verspreid over het hele terrein.
Islamitische Staat
De aanvallers zijn vervolgens gevlucht naar het Virunga National Park in Congo, dat regelmatig dienst doet als toevluchtsoord voor milities. Van de ADF wordt aangenomen dat ze banden hebben met de Centraal-Afrikaanse tak van terreurgroep Islamitische Staat. De Oegandese minister van Defensie heeft laten weten dat soldaten de aanvallers achtervolgen "om de ontvoerden te bevrijden en de groep te vernietigen".
De ADF voeren wel vaker aanvallen uit op scholen. De grootste aanval dateert van 1998, toen de rebellen tachtig studenten vermoordden en nog eens honderd anderen ontvoerden. De aanval op de school in Mpondwe is de dodelijkste aanslag in Uganda sinds in 2010, toen 76 doden vielen in de hoofdstad Kampala bij een dubbele bomaanslag van terreurorganisatie Al-Shabaab.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
1 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
3 uur geledenHUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
12 uur geleden