Tientallen doden door aanval jihadisten in Burkina Faso
OUAGADOUGOU (ANP/AFP/RTR) - Bij een aanval van militanten op een legerbasis in het noorden van Burkina Faso zijn dinsdag zeker zeven militairen en 35 burgers, onder wie 31 vrouwen om het leven gekomen. Het leger meldde dat ook ongeveer tachtig jihadisten zijn gedood. Sinds 2015 gaat het West-Afrikaanse land gebukt onder jihadistisch geweld.
De aanval op de basis in Arbinda werd uitgevoerd door meer dan honderd militanten en duurde verscheidene uren, aldus een legerleider in een verklaring. "Een groot aantal terroristen viel tegelijkertijd de militaire eenheid en de burgerbevolking in Arbinda aan."
De islamitische opstandelingen komen uit buurland Mali. Door de guerrilla-aanvallen, zelfmoordaanslagen en landmijnen zijn volgens de Verenigde Naties de laatste jaren meer dan zevenhonderd doden gevallen. Ongeveer 560.000 mensen zijn op de vlucht.
Geen enkele groep heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag nog opgeëist, maar het jihadistisch geweld in Burkina Faso wordt toegeschreven aan militanten die banden hebben met zowel al-Qaeda als groepen gelieerd aan Islamitische Staat.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
4 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
6 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
10 uur geleden