Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door aanval jihadisten in Burkina Faso

Tientallen doden door aanval jihadisten in Burkina Faso

OUAGADOUGOU (ANP/AFP/RTR) - Bij een aanval van militanten op een legerbasis in het noorden van Burkina Faso zijn dinsdag zeker zeven militairen en 35 burgers, onder wie 31 vrouwen om het leven gekomen. Het leger meldde dat ook ongeveer tachtig jihadisten zijn gedood. Sinds 2015 gaat het West-Afrikaanse land gebukt onder jihadistisch geweld.

De aanval op de basis in Arbinda werd uitgevoerd door meer dan honderd militanten en duurde verscheidene uren, aldus een legerleider in een verklaring. "Een groot aantal terroristen viel tegelijkertijd de militaire eenheid en de burgerbevolking in Arbinda aan."

De islamitische opstandelingen komen uit buurland Mali. Door de guerrilla-aanvallen, zelfmoordaanslagen en landmijnen zijn volgens de Verenigde Naties de laatste jaren meer dan zevenhonderd doden gevallen. Ongeveer 560.000 mensen zijn op de vlucht.

Geen enkele groep heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag nog opgeëist, maar het jihadistisch geweld in Burkina Faso wordt toegeschreven aan militanten die banden hebben met zowel al-Qaeda als groepen gelieerd aan Islamitische Staat.

Meer uit Buitenland

Video's van verklaringen van Clintons over Epstein gepubliceerd

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.

43 minuten geleden
Trump voor het eerst als president naar Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.

45 minuten geleden
Israël voert opnieuw aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.

1 uur geleden
Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

4 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

5 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

7 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

7 uur geleden