Tientallen doden bij treinontsporing in Pakistan
ISLAMABAD (ANP/DPA) - Bij het ontsporen van een trein in het zuiden van Pakistan zijn zondag zeker dertig mensen om het leven gekomen, melden de lokale autoriteiten. Tientallen anderen raakten gewond, ook kinderen.
Het ongeluk gebeurde in de provincie Sindh. Tien van de zeventien treinwagons van de Hazara Express zouden zijn ontspoord. In de trein zaten zo'n duizend passagiers.
Op beelden bij lokale media is te zien hoe honderden mensen uit nabijgelegen dorpen toesnelden om passagiers uit de wagons te helpen. Ook het Pakistaanse leger is ingezet om te assisteren in de reddingsoperatie. Hoe de trein kon ontsporen is nog niet bekend.
Treinongelukken zijn niet ongebruikelijk in Pakistan. De infrastructuur is er slecht aan toe, met honderden doden per jaar tot gevolg.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
4 uur geleden