Tientallen doden bij treinontsporing in Pakistan
ISLAMABAD (ANP/DPA) - Bij het ontsporen van een trein in het zuiden van Pakistan zijn zondag zeker dertig mensen om het leven gekomen, melden de lokale autoriteiten. Tientallen anderen raakten gewond, ook kinderen.
Het ongeluk gebeurde in de provincie Sindh. Tien van de zeventien treinwagons van de Hazara Express zouden zijn ontspoord. In de trein zaten zo'n duizend passagiers.
Op beelden bij lokale media is te zien hoe honderden mensen uit nabijgelegen dorpen toesnelden om passagiers uit de wagons te helpen. Ook het Pakistaanse leger is ingezet om te assisteren in de reddingsoperatie. Hoe de trein kon ontsporen is nog niet bekend.
Treinongelukken zijn niet ongebruikelijk in Pakistan. De infrastructuur is er slecht aan toe, met honderden doden per jaar tot gevolg.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden