Tientallen doden bij luchtaanvallen op hoofdstad Soedan
KHARTOEM (ANP/AFP/RTR) - Bij luchtaanvallen in de Soedanese hoofdstad Khartoem zijn zondag minstens veertig mensen gedood en tientallen gewond geraakt, zegt de plaatselijke vrijwillige spoedhulp. Het is een van de dodelijkste aanvallen in Soedan sinds het land in de greep wordt gehouden van een gewelddadig conflict dat in april uitbrak.
Zondagochtend vroeg werd Khartoem opgeschrikt door bombardementen van het leger, waarbij een markt werd getroffen. Er worden nog meer doden verwacht. Een ziekenhuis in de hoofdstad had een dringende oproep gedaan aan alle medische professionals in het gebied om te komen helpen bij de behandeling van het "toenemende aantal gewonden dat arriveert".
In april brak het gewapende conflict uit tussen het leger en de paramilitaire groep Rapid Support Forces vanwege een machtsstrijd tussen hun leiders. Na bijna vijf maanden heeft geen van de strijdende partijen duidelijk de overhand in het conflict.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
4 uur geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
6 uur geleden