Tientallen doden bij luchtaanvallen op hoofdstad Soedan
KHARTOEM (ANP/AFP/RTR) - Bij luchtaanvallen in de Soedanese hoofdstad Khartoem zijn zondag minstens veertig mensen gedood en tientallen gewond geraakt, zegt de plaatselijke vrijwillige spoedhulp. Het is een van de dodelijkste aanvallen in Soedan sinds het land in de greep wordt gehouden van een gewelddadig conflict dat in april uitbrak.
Zondagochtend vroeg werd Khartoem opgeschrikt door bombardementen van het leger, waarbij een markt werd getroffen. Er worden nog meer doden verwacht. Een ziekenhuis in de hoofdstad had een dringende oproep gedaan aan alle medische professionals in het gebied om te komen helpen bij de behandeling van het "toenemende aantal gewonden dat arriveert".
In april brak het gewapende conflict uit tussen het leger en de paramilitaire groep Rapid Support Forces vanwege een machtsstrijd tussen hun leiders. Na bijna vijf maanden heeft geen van de strijdende partijen duidelijk de overhand in het conflict.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
15 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
2 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
17 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
19 uur geleden