Tientallen doden bij luchtaanvallen op hoofdstad Soedan
KHARTOEM (ANP/AFP/RTR) - Bij luchtaanvallen in de Soedanese hoofdstad Khartoem zijn zondag minstens veertig mensen gedood en tientallen gewond geraakt, zegt de plaatselijke vrijwillige spoedhulp. Het is een van de dodelijkste aanvallen in Soedan sinds het land in de greep wordt gehouden van een gewelddadig conflict dat in april uitbrak.
Zondagochtend vroeg werd Khartoem opgeschrikt door bombardementen van het leger, waarbij een markt werd getroffen. Er worden nog meer doden verwacht. Een ziekenhuis in de hoofdstad had een dringende oproep gedaan aan alle medische professionals in het gebied om te komen helpen bij de behandeling van het "toenemende aantal gewonden dat arriveert".
In april brak het gewapende conflict uit tussen het leger en de paramilitaire groep Rapid Support Forces vanwege een machtsstrijd tussen hun leiders. Na bijna vijf maanden heeft geen van de strijdende partijen duidelijk de overhand in het conflict.
Meer uit Buitenland
GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
3 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
4 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
5 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
5 uur geleden