Tientallen doden bij Israëlische aanval op Jabalia in Gaza
JABALIA (ANP/RTR) - Minstens 33 mensen zijn vrijdag gedood bij Israëlische aanvallen op een plein in Jabalia, in het noorden van de Gazastrook. Daarbij werden meerdere huizen getroffen. Ook zouden zeker 85 mensen gewond zijn geraakt, aldus medici. Bewoners zeggen tegen persbureau Reuters dat Israëlische tanks wegen en huizen opbliezen terwijl ze oprukten.
Volgens het officiële Palestijnse persbureau WAFA zijn er onder de doden ook kinderen. De Hamas-regering in Gaza waarschuwt dat het dodental verder kan oplopen, omdat er vermoedelijk nog lichamen onder het puin liggen. Israël heeft nog niet op de berichten gereageerd, maar zei eerder dat de operatie in Jabalia is bedoeld om te voorkomen dat strijders van Hamas zich hergroeperen voor nieuwe aanvallen.
Andere Israëlische aanvallen op vrijdag kosten volgens het ministerie van Volksgezondheid van Gaza ook al aan 39 Palestijnen het leven, onder wie twintig mensen in Jabalia.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
47 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse krijgsmacht claimt dat meerdere toestellen zijn neergehaald die deel uitmaakten van de Amerikaanse zoektocht naar een vermiste piloot in Iran. Een woordvoerder meldt dat het gaat om twee transportvliegtuigen van het type C-130 en twee Blackhawk-helikopters.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaans vliegtuig te hebben neergeschoten dat betrokken was bij de reddingsactie voor het bemanningslid van een neergehaalde Amerikaanse F-15. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim, dat banden heeft met de garde, zondag.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het bemanningslid gered dat vermist was geraakt nadat een gevechtsvliegtuig vrijdag was neergehaald boven Iran. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump bevestigd. Volgens Trump liep het bemanningslid verwondingen op, maar zijn die niet levensbedreigend.
7 uur geleden