Tientallen doden bij Israëlische aanval op Jabalia in Gaza
JABALIA (ANP/RTR) - Minstens 33 mensen zijn vrijdag gedood bij Israëlische aanvallen op een plein in Jabalia, in het noorden van de Gazastrook. Daarbij werden meerdere huizen getroffen. Ook zouden zeker 85 mensen gewond zijn geraakt, aldus medici. Bewoners zeggen tegen persbureau Reuters dat Israëlische tanks wegen en huizen opbliezen terwijl ze oprukten.
Volgens het officiële Palestijnse persbureau WAFA zijn er onder de doden ook kinderen. De Hamas-regering in Gaza waarschuwt dat het dodental verder kan oplopen, omdat er vermoedelijk nog lichamen onder het puin liggen. Israël heeft nog niet op de berichten gereageerd, maar zei eerder dat de operatie in Jabalia is bedoeld om te voorkomen dat strijders van Hamas zich hergroeperen voor nieuwe aanvallen.
Andere Israëlische aanvallen op vrijdag kosten volgens het ministerie van Volksgezondheid van Gaza ook al aan 39 Palestijnen het leven, onder wie twintig mensen in Jabalia.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
28 minuten geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
34 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.
5 uur geleden