Tientallen doden bij Israëlische aanval op Jabalia in Gaza
JABALIA (ANP/RTR) - Minstens 33 mensen zijn vrijdag gedood bij Israëlische aanvallen op een plein in Jabalia, in het noorden van de Gazastrook. Daarbij werden meerdere huizen getroffen. Ook zouden zeker 85 mensen gewond zijn geraakt, aldus medici. Bewoners zeggen tegen persbureau Reuters dat Israëlische tanks wegen en huizen opbliezen terwijl ze oprukten.
Volgens het officiële Palestijnse persbureau WAFA zijn er onder de doden ook kinderen. De Hamas-regering in Gaza waarschuwt dat het dodental verder kan oplopen, omdat er vermoedelijk nog lichamen onder het puin liggen. Israël heeft nog niet op de berichten gereageerd, maar zei eerder dat de operatie in Jabalia is bedoeld om te voorkomen dat strijders van Hamas zich hergroeperen voor nieuwe aanvallen.
Andere Israëlische aanvallen op vrijdag kosten volgens het ministerie van Volksgezondheid van Gaza ook al aan 39 Palestijnen het leven, onder wie twintig mensen in Jabalia.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
8 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
11 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
12 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
13 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
14 uur geleden