Tientallen dieren dood door brand in Duitse dierenwinkel
REMSCHEID (ANP) - Door een brand in een dierenwinkel in de Duitse plaats Remscheid zijn tientallen dieren omgekomen. Het gaat vooral om huisdieren zoals konijnen, cavia's en meerdere soorten vogels.
"Maar heel weinig hebben het overleefd", aldus een brandweerwoordvoerder. "De situatie doet direct denken aan de brand in Krefeld", zegt een brandweermedewerker tegen Duitse media. Daar kwamen tijdens de jaarwisseling zeker 30 dieren om het leven door een brand in het apenverblijf van de dierentuin.
De brand was rond 23.00 uur onder controle. Het stadsbestuur van Remscheid laat weten dat er dierenartsen aanwezig zijn voor de geredde dieren. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden