Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen dieren dood door brand in Duitse dierenwinkel

Tientallen dieren dood door brand in Duitse dierenwinkel

REMSCHEID (ANP) - Door een brand in een dierenwinkel in de Duitse plaats Remscheid zijn tientallen dieren omgekomen. Het gaat vooral om huisdieren zoals konijnen, cavia's en meerdere soorten vogels.

"Maar heel weinig hebben het overleefd", aldus een brandweerwoordvoerder. "De situatie doet direct denken aan de brand in Krefeld", zegt een brandweermedewerker tegen Duitse media. Daar kwamen tijdens de jaarwisseling zeker 30 dieren om het leven door een brand in het apenverblijf van de dierentuin.

De brand was rond 23.00 uur onder controle. Het stadsbestuur van Remscheid laat weten dat er dierenartsen aanwezig zijn voor de geredde dieren. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend.

Meer uit Buitenland

Defensieminister VS: dit is geen 'eindeloze oorlog' zoals in Irak

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth verwacht dat de oorlog in Iran geen "eindeloze oorlog" wordt, zoals die in Irak. Volgens hem hebben de Verenigde Staten duidelijke doelen en zullen ze die snel bereiken.

11 minuten geleden
Generaal Revolutionaire Garde tijdelijk defensieminister Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft generaal van de Revolutionaire Garde Majid Ebnelreza benoemd als waarnemend minister van Defensie. Dat meldt onder meer Al Jazeera.

27 minuten geleden
Vierde Amerikaanse dode door Iraanse tegenaanvallen

TAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.

42 minuten geleden
Israël claimt dood baas inlichtingendienst Hezbollah

JERUZALEM (ANP) - Israël claimt de dood van het hoofd van Hezbollahs inlichtingendienst, Hoessein Moukalled. Dat meldt de Israëlische strijdmacht op X. Moukalled zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het zuidelijke deel van die stad, Dahieh, geldt als uitvalsbasis van Hezbollah.

43 minuten geleden
Trump teleurgesteld in VK om blokkeren gebruik militaire bases

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is "heel teleurgesteld" in de Britse premier Keir Starmer, omdat die in eerste instantie weigerde om de Amerikanen gebruik te laten maken van Britse militaire bases bij de aanvallen op Iran. Het Verenigd Koninkrijk besloot pas op zondag dat de Amerikanen de bases mochten gebruiken, maar dan wel alleen voor "defensieve" acties.

51 minuten geleden
Israël verbiedt samenkomsten voor joodse feestdag Poerim

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de inwoners verboden om bijeen te komen voor de joodse feestdag Poerim, die maandagavond begint. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Het is traditie dat joden tijdens Poerim samenkomen om te luisteren naar een rabbijn die voorleest uit de Tenach, het heilige joodse boek. Maar door de oorlog met Iran is dat dit jaar niet toegestaan.

1 uur geleden
Scholen in Iran weken dicht om aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De scholen in Iran blijven de komende weken gesloten, door de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Het onderwijs zal volledig online doorgaan, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

1 uur geleden