Tientallen Chileense studenten gewond door molotovcocktails
SANTIAGO (ANP/AFP) - Ongeveer dertig leerlingen zijn woensdag gewond geraakt toen meerdere molotovcocktails tot ontploffing kwamen in een toilet op hun middelbare school in de Chileense hoofdstad Santiago. Volgens lokale media gebeurde dat toen een afstudeerfeest werd voorbereid.
Vijf scholieren verkeren in levensgevaar, meldde minister van Volksgezondheid Ximena Aguilera op een persconferentie. Volgens politiechef Fernando Albornoz is onduidelijk waarom de molotovcocktails ontploften. Volgens Albornoz heeft een groot aantal scholieren brandwonden opgelopen door de ontstane vlammen.
"De situatie is een tragedie", zei minister van Binnenlandse Zaken Carolina Toha. Scholieren van de Barros Arana National Boarding School zijn de afgelopen jaren vaak betrokken geweest bij demonstraties en botsingen met de politie, omdat ze willen dat er meer geld gaat naar openbaar onderwijs. "Molotovcocktails zijn wapens", zei Toha, die eraan toevoegde dat de explosieven geen "acceptabel hulpmiddel voor protesten" zijn.
Onduidelijk is wat de scholieren van plan waren. Aanklager Macarena Cañas, betrokken bij het onderzoek dat is ingesteld vanwege de zaak, zegt tegen de Chileense krant La Cuarta dat onder meer onderzocht wordt of er sprake is geweest van medewerking van docenten. Ook wordt bekeken of spullen die gebruikt zijn voor de productie van de molotovcocktails, woensdag de school in zijn gebracht of al eerder. In het toilet waar de explosie plaatsvond, zouden flessen met brandstof gevonden zijn.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
21 minuten geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
22 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
4 uur geleden