Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Chileense studenten gewond door molotovcocktails

Tientallen Chileense studenten gewond door molotovcocktails

SANTIAGO (ANP/AFP) - Ongeveer dertig leerlingen zijn woensdag gewond geraakt toen meerdere molotovcocktails tot ontploffing kwamen in een toilet op hun middelbare school in de Chileense hoofdstad Santiago. Volgens lokale media gebeurde dat toen een afstudeerfeest werd voorbereid.

Vijf scholieren verkeren in levensgevaar, meldde minister van Volksgezondheid Ximena Aguilera op een persconferentie. Volgens politiechef Fernando Albornoz is onduidelijk waarom de molotovcocktails ontploften. Volgens Albornoz heeft een groot aantal scholieren brandwonden opgelopen door de ontstane vlammen.

"De situatie is een tragedie", zei minister van Binnenlandse Zaken Carolina Toha. Scholieren van de Barros Arana National Boarding School zijn de afgelopen jaren vaak betrokken geweest bij demonstraties en botsingen met de politie, omdat ze willen dat er meer geld gaat naar openbaar onderwijs. "Molotovcocktails zijn wapens", zei Toha, die eraan toevoegde dat de explosieven geen "acceptabel hulpmiddel voor protesten" zijn.

Onduidelijk is wat de scholieren van plan waren. Aanklager Macarena Cañas, betrokken bij het onderzoek dat is ingesteld vanwege de zaak, zegt tegen de Chileense krant La Cuarta dat onder meer onderzocht wordt of er sprake is geweest van medewerking van docenten. Ook wordt bekeken of spullen die gebruikt zijn voor de productie van de molotovcocktails, woensdag de school in zijn gebracht of al eerder. In het toilet waar de explosie plaatsvond, zouden flessen met brandstof gevonden zijn.

Meer uit Buitenland

Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

2 uur geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

7 uur geleden
Trump: Zelensky heeft niets totdat ik akkoord ga

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.

9 uur geleden
Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.

12 uur geleden
Russen: laatste stap nodig voor oplossing Oekraïne-conflict

MOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.

12 uur geleden
Israël eerste land dat afgescheiden Somaliland erkent

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.

14 uur geleden
Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

15 uur geleden