Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Chileense studenten gewond door molotovcocktails

Tientallen Chileense studenten gewond door molotovcocktails

SANTIAGO (ANP/AFP) - Ongeveer dertig leerlingen zijn woensdag gewond geraakt toen meerdere molotovcocktails tot ontploffing kwamen in een toilet op hun middelbare school in de Chileense hoofdstad Santiago. Volgens lokale media gebeurde dat toen een afstudeerfeest werd voorbereid.

Vijf scholieren verkeren in levensgevaar, meldde minister van Volksgezondheid Ximena Aguilera op een persconferentie. Volgens politiechef Fernando Albornoz is onduidelijk waarom de molotovcocktails ontploften. Volgens Albornoz heeft een groot aantal scholieren brandwonden opgelopen door de ontstane vlammen.

"De situatie is een tragedie", zei minister van Binnenlandse Zaken Carolina Toha. Scholieren van de Barros Arana National Boarding School zijn de afgelopen jaren vaak betrokken geweest bij demonstraties en botsingen met de politie, omdat ze willen dat er meer geld gaat naar openbaar onderwijs. "Molotovcocktails zijn wapens", zei Toha, die eraan toevoegde dat de explosieven geen "acceptabel hulpmiddel voor protesten" zijn.

Onduidelijk is wat de scholieren van plan waren. Aanklager Macarena Cañas, betrokken bij het onderzoek dat is ingesteld vanwege de zaak, zegt tegen de Chileense krant La Cuarta dat onder meer onderzocht wordt of er sprake is geweest van medewerking van docenten. Ook wordt bekeken of spullen die gebruikt zijn voor de productie van de molotovcocktails, woensdag de school in zijn gebracht of al eerder. In het toilet waar de explosie plaatsvond, zouden flessen met brandstof gevonden zijn.

Meer uit Buitenland

Israëlisch leger doodt man op Westelijke Jordaanoever

NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.

41 minuten geleden
Franse minister wil strenger optreden tegen illegale feesten

BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.

1 uur geleden
Al Jazeera: Iraans vredesvoorstel behelst belofte non-agressie VS

ISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.

1 uur geleden
IAEA vraagt toegang tot lab kerncentrale Zaporizja na droneaanval

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.

2 uur geleden
Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

6 uur geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

8 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

10 uur geleden