Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Chileense studenten gewond door molotovcocktails

Tientallen Chileense studenten gewond door molotovcocktails

SANTIAGO (ANP/AFP) - Ongeveer dertig leerlingen zijn woensdag gewond geraakt toen meerdere molotovcocktails tot ontploffing kwamen in een toilet op hun middelbare school in de Chileense hoofdstad Santiago. Volgens lokale media gebeurde dat toen een afstudeerfeest werd voorbereid.

Vijf scholieren verkeren in levensgevaar, meldde minister van Volksgezondheid Ximena Aguilera op een persconferentie. Volgens politiechef Fernando Albornoz is onduidelijk waarom de molotovcocktails ontploften. Volgens Albornoz heeft een groot aantal scholieren brandwonden opgelopen door de ontstane vlammen.

"De situatie is een tragedie", zei minister van Binnenlandse Zaken Carolina Toha. Scholieren van de Barros Arana National Boarding School zijn de afgelopen jaren vaak betrokken geweest bij demonstraties en botsingen met de politie, omdat ze willen dat er meer geld gaat naar openbaar onderwijs. "Molotovcocktails zijn wapens", zei Toha, die eraan toevoegde dat de explosieven geen "acceptabel hulpmiddel voor protesten" zijn.

Onduidelijk is wat de scholieren van plan waren. Aanklager Macarena Cañas, betrokken bij het onderzoek dat is ingesteld vanwege de zaak, zegt tegen de Chileense krant La Cuarta dat onder meer onderzocht wordt of er sprake is geweest van medewerking van docenten. Ook wordt bekeken of spullen die gebruikt zijn voor de productie van de molotovcocktails, woensdag de school in zijn gebracht of al eerder. In het toilet waar de explosie plaatsvond, zouden flessen met brandstof gevonden zijn.

Meer uit Buitenland

Man van 19 sterft in cel van Amerikaanse vreemdelingendienst ICE

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.

3 uur geleden
Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

4 uur geleden
Zelensky wil onderhandelingen met Rusland hervatten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.

4 uur geleden
Iran wil weten of VS Duitse basis mogen gebruiken in oorlog

BERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.

4 uur geleden
Golfstaten mogen voor 16,5 miljard dollar wapens kopen van VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.

5 uur geleden
Japanse premier: alleen Trump kan wereldvrede bereiken

WASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.

5 uur geleden
Iran zegt Amerikaanse F-35 te hebben geraakt

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaanse F-35 te hebben geraakt en beschadigd. De Amerikaanse krijgsmacht heeft dat niet bevestigd, maar meldt wel dat een gevechtsvliegtuig een noodlanding heeft moeten maken na een vlucht boven Iran. De piloot zou in stabiele toestand verkeren.

5 uur geleden