Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen boeren rijden met tractoren naar Binnenhof

Tientallen boeren rijden met tractoren naar Binnenhof

DEN HAAG (ANP) - Boeren zijn met enkele tientallen tractoren naar het Binnenhof in Den Haag gereden. Ze worden tegengehouden door de politie en de marechaussee.

Het boerenprotest was niet aangekondigd. Boeren ter plekke zeggen dat het idee voor de demonstratie in een opwelling is bedacht. Aanleiding is de stikstof-spoedwet waarover in de Eerste Kamer werd gestemd. De tractoren staan op het Buitenhof, ten zuiden van het Binnenhof en de Hofvijver.

De aanwezige boeren komen veelal uit gebieden rondom Den Haag. Ze denken dat dit ook de reden is dat ze onopgemerkt naar de Hofstad konden afreizen.

Tractoren die op de tramrails stonden, zijn daar weggestuurd, maar verder verloopt de demonstratie relatief rustig. De boeren hebben koffie uitgedeeld aan dienstdoende agenten en er wordt overleg gevoerd tussen de politie en de demonstranten.

Farmers Defence Force

Overigens geven de boeren aan op eigen initiatief naar Den Haag te zijn gegaan. Actiegroep Farmers Defence Force (FDF) heeft voor woensdag geplande protestacties bij distributiecentra en supermarkten afgeblazen. Wel zouden aan FDF gelieerde boeren op eigen houtje acties plannen. De beelden van de agrariërs die met tractoren rond het Binnenhof staan, worden veelvuldig gedeeld in de Facebook-groep van FDF.

Na de stemming in de Eerste Kamer besloten senatoren van onder andere Forum voor Democratie en PVV te praten met de boeren. De senaat heeft de spoedwet aangenomen.

Meer uit Binnenland

Nieuwe statushouders zijn vaker aan het werk

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.

14 minuten geleden
Passagier cruiseschip aangekomen in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.

3 uur geleden
Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

8 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

9 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

9 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

9 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

9 uur geleden