Tientallen boekingssites klagen in Brussel over Google
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan dertig boekingssites hebben bij de Europese Commissie geklaagd over Google. De zoekmachine zou zijn eigen reserveringsdiensten te veel aandacht geven bij zoekresultaten. Daardoor krijgt Google "meer aandacht van gebruikers en meer clicks dan concurrenten, zelfs als die relevanter zijn voor de zoekopdracht van de gebruiker", aldus de klagers.
De klacht is onder meer ondertekend door Expedia en TripAdvisor. Zij vragen Brussel om onderzoek te doen naar Google.
Google wordt er vaker van beschuldigd zijn eigen diensten te promoten. Zo kreeg het bedrijf in 2017 een boete van 2,4 miljard euro van de Europese Commissie. Google zou zijn zoekmachine hebben gebruikt om zijn prijsvergelijker Google Shopping te bevoordelen. Google ging daartegen in beroep bij het Hof van Justitie van de Europese Unie. Die zaak begint woensdag.
Google zegt in een reactie dat het werkt aan een nieuwe opzet voor het tonen van zoekresultaten. Boven de treffers zou een 'draaimolen' met links moeten komen te staan.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet onderzoek naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind vanwege mogelijk oneerlijke concurrentie door subsidies. Het bedrijf levert windturbines aan landen in de EU. De Commissie heeft vermoedens dat "Goldwind mogelijk buitenlandse subsidies heeft ontvangen die de interne markt van de EU kunnen verstoren".
19 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.
3 uur geleden