Tientallen belangstellenden bij curator voor doorstart Stella
NUNSPEET (ANP) - Veel belangstellenden hebben zich gemeld bij de curator van het failliete e-bikemerk Stella Fietsen voor een doorstart van de onderneming. De curator spreekt van 35 partijen die serieus zijn over een mogelijke doorstart van het merk. Verder gaat Stella ook klanten die een aanbetaling hebben gedaan voor een elektrische fiets terugbetalen.
Stella werd vorige week vrijdag failliet verklaard door de rechter in Gelderland. De winkels zijn dicht. De in 2011 opgerichte fabrikant van elektrische fietsen leed dit jaar en vorig jaar miljoenenverliezen. Volgens curator Frans van Oss worden volgende week rondleidingen gegeven in de fabriek van Stella in Nunspeet voor de geïnteresseerde partijen in een doorstart. Daarna moet het biedingsproces starten. "We gaan kijken wat daaruit komt. Maar het begin is hoopvol", aldus Van Oss.
Op de website van Stella staat een verklaring over de terugbetaling van aanbetalingen. De klanten die het betreft zullen begin volgende week daarover door Van Oss nader worden geïnformeerd. Hij beschikt namelijk over een lijst met klanten die aanbetalingen hebben gedaan.
Uitstel van betaling
Stella had eerder al uitstel van betaling aangevraagd, voordat het faillissement werd uitgesproken. Het bedrijf verwees naar moeilijke omstandigheden op de markt voor elektrische fietsen als oorzaak en zei ook geen zicht te hebben op herstel op de korte termijn. Stella heeft ongeveer 450 werknemers.
De nasleep van de coronacrisis leidde eerder al tot het faillissement van branchegenoten VanMoof en Qwic. Beide e-bikebedrijven hebben een doorstart gemaakt. VanMoof werd overgenomen door een fabrikant van elektrische steppen, het Britse Lavoie. Een consortium van investeerders heeft Qwic overgekocht.
Meer uit Financieel
SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
55 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
3 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
4 uur geleden