Tientallen belangstellenden bij curator voor doorstart Stella
NUNSPEET (ANP) - Veel belangstellenden hebben zich gemeld bij de curator van het failliete e-bikemerk Stella Fietsen voor een doorstart van de onderneming. De curator spreekt van 35 partijen die serieus zijn over een mogelijke doorstart van het merk. Verder gaat Stella ook klanten die een aanbetaling hebben gedaan voor een elektrische fiets terugbetalen.
Stella werd vorige week vrijdag failliet verklaard door de rechter in Gelderland. De winkels zijn dicht. De in 2011 opgerichte fabrikant van elektrische fietsen leed dit jaar en vorig jaar miljoenenverliezen. Volgens curator Frans van Oss worden volgende week rondleidingen gegeven in de fabriek van Stella in Nunspeet voor de geïnteresseerde partijen in een doorstart. Daarna moet het biedingsproces starten. "We gaan kijken wat daaruit komt. Maar het begin is hoopvol", aldus Van Oss.
Op de website van Stella staat een verklaring over de terugbetaling van aanbetalingen. De klanten die het betreft zullen begin volgende week daarover door Van Oss nader worden geïnformeerd. Hij beschikt namelijk over een lijst met klanten die aanbetalingen hebben gedaan.
Uitstel van betaling
Stella had eerder al uitstel van betaling aangevraagd, voordat het faillissement werd uitgesproken. Het bedrijf verwees naar moeilijke omstandigheden op de markt voor elektrische fietsen als oorzaak en zei ook geen zicht te hebben op herstel op de korte termijn. Stella heeft ongeveer 450 werknemers.
De nasleep van de coronacrisis leidde eerder al tot het faillissement van branchegenoten VanMoof en Qwic. Beide e-bikebedrijven hebben een doorstart gemaakt. VanMoof werd overgenomen door een fabrikant van elektrische steppen, het Britse Lavoie. Een consortium van investeerders heeft Qwic overgekocht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
9 uur geleden