Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen belangstellenden bij curator voor doorstart Stella

Tientallen belangstellenden bij curator voor doorstart Stella

NUNSPEET (ANP) - Veel belangstellenden hebben zich gemeld bij de curator van het failliete e-bikemerk Stella Fietsen voor een doorstart van de onderneming. De curator spreekt van 35 partijen die serieus zijn over een mogelijke doorstart van het merk. Verder gaat Stella ook klanten die een aanbetaling hebben gedaan voor een elektrische fiets terugbetalen.

Stella werd vorige week vrijdag failliet verklaard door de rechter in Gelderland. De winkels zijn dicht. De in 2011 opgerichte fabrikant van elektrische fietsen leed dit jaar en vorig jaar miljoenenverliezen. Volgens curator Frans van Oss worden volgende week rondleidingen gegeven in de fabriek van Stella in Nunspeet voor de geïnteresseerde partijen in een doorstart. Daarna moet het biedingsproces starten. "We gaan kijken wat daaruit komt. Maar het begin is hoopvol", aldus Van Oss.

Op de website van Stella staat een verklaring over de terugbetaling van aanbetalingen. De klanten die het betreft zullen begin volgende week daarover door Van Oss nader worden geïnformeerd. Hij beschikt namelijk over een lijst met klanten die aanbetalingen hebben gedaan.

Uitstel van betaling

Stella had eerder al uitstel van betaling aangevraagd, voordat het faillissement werd uitgesproken. Het bedrijf verwees naar moeilijke omstandigheden op de markt voor elektrische fietsen als oorzaak en zei ook geen zicht te hebben op herstel op de korte termijn. Stella heeft ongeveer 450 werknemers.

De nasleep van de coronacrisis leidde eerder al tot het faillissement van branchegenoten VanMoof en Qwic. Beide e-bikebedrijven hebben een doorstart gemaakt. VanMoof werd overgenomen door een fabrikant van elektrische steppen, het Britse Lavoie. Een consortium van investeerders heeft Qwic overgekocht.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

7 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

11 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

13 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

14 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden