Tientallen auto's betrokken bij kettingbotsingen
KETTINGBOTSINGAKKRUM (ANP) - Bij de kettingbotsing op de A32 bij Akkrum, in Friesland, waren dertig auto's betrokken. Volgens de politie botsten ze in dichte mist op elkaar. Het ongeluk heeft één persoon het leven gekost. Over de identiteit is nog niets bekend.
Zeventien mensen hebben lichte verwondingen opgelopen, twee hebben wat zwaarder letsel, meldt de politie. Deze slachtoffers en tientallen betrokkenen die niet gewond zijn geraakt, zijn opgevangen in de openbare basisschool van Akkrum. Vrijwilligers van het Rode Kruis verzorgen de lichtgewonden.
Volgens de politie blijft de A32 tussen Heerenveen en Leeuwarden nog geruime tijd afgesloten in verband met het onderzoek naar de toedracht.
Later op de avond ontstond een tweede kettingbotsing op de A7, bij de afrit naar de A32, tussen de knooppunten Joure en Heerenveen. In de dichte mist reden daar dertig tot veertig auto's op elkaar. Daarbij zijn geen gewonden gevallen.
De politie heeft een telefoonnummer geopend voor mensen die zich ongerust maken over vrienden of familieleden die mogelijk betrokken zijn bij de kettingbotsingen op de A32 en de A7. Ze kunnen bellen met 06-50613213.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
6 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Inlichtingendiensten, en dan de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) voorop, zitten "dicht op de huid van de journalistiek in Nederland". Dat gaat zelfs zover dat sommige contacten tussen journalisten en diensten in strijd zijn met de ethische beroepscode van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ). Dit blijkt uit het onderzoek Monitor Journalistiek en Inlichtingendiensten, een initiatief van onderzoeksjournalisten Stella Braam en Huub Jaspers, gesteund door de NVJ en gefinancierd door Stichting Muckraker.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft contact met Ajax, de Johan Cruijff ArenA en het Openbaar Ministerie over het doen van aangifte na het vuurwerkincident afgelopen zondag, meldt een politiewoordvoerster. Op de vraag of de aangifte er komt, laat zij weten dat "dat wel de bedoeling is".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tijdens de Grand Prix 2024 in Zandvoort heeft een uitzendbureau uit Rotterdam zestig vreemdelingen zonder vergunning aan het werk gezet. De mensen kwamen voornamelijk uit Colombia en werkten als afwasser, keukenhulp of op andere plekken in de horeca of catering, meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie woensdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van Nederland dreigt vast te lopen, doordat grote groepen mensen de voordelen mislopen en daardoor het draagvlak afbrokkelt. Met die waarschuwing komt de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) in een advies aan de politiek. De raad zoekt de oplossing in rechtvaardiger beleid. Ook pleit de Rli voor een systeem waarin de overheid mensen de "ware prijs" laat betalen voor vervuilende consumptie en duurzame keuzes juist beloont.
1 uur geleden