Tientallen auto's betrokken bij kettingbotsingen
KETTINGBOTSINGAKKRUM (ANP) - Bij de kettingbotsing op de A32 bij Akkrum, in Friesland, waren dertig auto's betrokken. Volgens de politie botsten ze in dichte mist op elkaar. Het ongeluk heeft één persoon het leven gekost. Over de identiteit is nog niets bekend.
Zeventien mensen hebben lichte verwondingen opgelopen, twee hebben wat zwaarder letsel, meldt de politie. Deze slachtoffers en tientallen betrokkenen die niet gewond zijn geraakt, zijn opgevangen in de openbare basisschool van Akkrum. Vrijwilligers van het Rode Kruis verzorgen de lichtgewonden.
Volgens de politie blijft de A32 tussen Heerenveen en Leeuwarden nog geruime tijd afgesloten in verband met het onderzoek naar de toedracht.
Later op de avond ontstond een tweede kettingbotsing op de A7, bij de afrit naar de A32, tussen de knooppunten Joure en Heerenveen. In de dichte mist reden daar dertig tot veertig auto's op elkaar. Daarbij zijn geen gewonden gevallen.
De politie heeft een telefoonnummer geopend voor mensen die zich ongerust maken over vrienden of familieleden die mogelijk betrokken zijn bij de kettingbotsingen op de A32 en de A7. Ze kunnen bellen met 06-50613213.
Meer uit Binnenland
'S-GRAVENZANDE (ANP) - Jade Kops, die via Instagram openhartig vertelde over haar leven met kanker, is overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt op Instagram. Ze is 19 jaar geworden.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen uit het Noord-Hollandse Uithoorn is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie op 16 maart bij een pand aan de Strawinskylaan aan de Amsterdamse Zuidas. De explosie was bij het Atrium-gebouw. De politie onderzocht een verband met de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid enkele dagen eerder. Een politiewoordvoerder meldt vrijdag dat de politie er niet van uitgaat dat deze verdachte ook bij de explosie bij de school betrokken was.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie doet onderzoek naar de uit de hand gelopen azc-demonstraties bij Loosdrecht deze week, meldt justitieminister David van Weel. Hij sluit niet uit dat zulke demonstraties escaleren door de aanwezigheid van groepen die "niks goeds hebben in de zin, of die uit zijn op rellen of een ideologische overtuiging hebben".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.
4 uur geleden