Tientallen auto's betrokken bij kettingbotsingen
KETTINGBOTSINGAKKRUM (ANP) - Bij de kettingbotsing op de A32 bij Akkrum, in Friesland, waren dertig auto's betrokken. Volgens de politie botsten ze in dichte mist op elkaar. Het ongeluk heeft één persoon het leven gekost. Over de identiteit is nog niets bekend.
Zeventien mensen hebben lichte verwondingen opgelopen, twee hebben wat zwaarder letsel, meldt de politie. Deze slachtoffers en tientallen betrokkenen die niet gewond zijn geraakt, zijn opgevangen in de openbare basisschool van Akkrum. Vrijwilligers van het Rode Kruis verzorgen de lichtgewonden.
Volgens de politie blijft de A32 tussen Heerenveen en Leeuwarden nog geruime tijd afgesloten in verband met het onderzoek naar de toedracht.
Later op de avond ontstond een tweede kettingbotsing op de A7, bij de afrit naar de A32, tussen de knooppunten Joure en Heerenveen. In de dichte mist reden daar dertig tot veertig auto's op elkaar. Daarbij zijn geen gewonden gevallen.
De politie heeft een telefoonnummer geopend voor mensen die zich ongerust maken over vrienden of familieleden die mogelijk betrokken zijn bij de kettingbotsingen op de A32 en de A7. Ze kunnen bellen met 06-50613213.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
39 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
16 uur geleden