Tientallen arrestaties na incidenten in Brussel en Antwerpen
DEN HAAG (ANP/BELGA) - In Belgische steden zijn tijdens nieuwjaarsnacht tientallen mensen gearresteerd. In Antwerpen pakte de politie 25 mensen op, onder wie tien minderjarigen. In Brussel ging het om 74 arrestaties.
De Belgische politie werd onder meer bekogeld met vuurwerk en in beide steden werden verschillende auto's en fietsen in brand gestoken. In Antwerpen werden groepen jongeren door de politie met een waterkanon uit elkaar gedreven. Daar raakten ook verschillende politievoertuigen licht beschadigd.
Oudejaarsavond verliep feestelijk in Brussel, waar zo'n 50.000 mensen op en rond het Paleizenplein in het centrum van de stad het nieuwe jaar in kwamen luiden. Maar in zowel Antwerpen als Brussel werd de sfeer na middernacht op sommige plekken grimmig. "Gedurende de nacht werd de politie herhaaldelijk bekogeld met vuurwerk en projectielen", zegt een Brusselse politiewoordvoerder tegen persbureau Belga. In Antwerpen gooiden jongeren op de Dageraadplaats met bommetjes naar de politie.
In Brussel moest de brandweer in de uren rondom middernacht ruim tachtig keer in actie komen. De ambulance werd er zo'n negentig keer opgeroepen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.
12 uur geledenLIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.
13 uur geleden