
Tientallen arrestaties in Brussel om rellen na dood Franse tiener
BRUSSEL (ANP) - Na een woelige nacht was het vrijdag opnieuw onrustig in de Belgische hoofdstad Brussel, meldt de nieuwssite HLN. De politie is massaal aanwezig in de Anneessenswijk, vlak bij het Zuidstation in de stad. In de loop van de dag werden zeker vijftig demonstranten aangehouden.
Het gaat om "preventieve aanhoudingen van personen die in het bezit zijn van bezwarend materiaal en van wie aangenomen kan worden dat ze vernielingen zullen teweegbrengen", aldus een politiewoordvoerder.
De onrust in Brussel is overgeslagen uit buurland Frankrijk. Daar werd dinsdag een 17-jarige jongen, die Nahel heette, door een agent doodgeschoten toen hij zonder rijbewijs in een auto reed en verkeersovertredingen beging. Nahel is van Noord-Afrikaanse afkomt en boze demonstranten wijten zijn dood aan structureel racisme onder de Franse politie.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse kanselierskandidaat Friedrich Merz wil nog deze dinsdag een nieuwe stemming in het parlement in de hoop alsnog te worden gekozen tot opvolger van regeringsleider Olaf Scholz. Dat melden Duitse media, zoals Bild, die zich baseren op partijkringen.
43 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt te willen vasthouden aan het staakt-het-vuren dat president Vladimir Poetin eenzijdig heeft uitgeroepen. Oekraïne heeft niet gezegd dat het zich daaraan zal houden en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het plan van Poetin afgedaan als "een poging tot manipulatie".
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement gaat donderdag al stemmen over het aanpassen van de beschermingsstatus van de wolf. Een meerderheid van het parlement stemde er dinsdag mee in dit met voorrang te behandelen.
1 uur geledenPORT SOEDAN (ANP/AFP/RTR) - Port Soedan is voor de derde dag op rij aangevallen. Er zou een droneaanval zijn uitgevoerd op onder meer het vliegveld en een legerbasis. Het stroomnet is volgens het landelijke energiebedrijf eveneens getroffen, waardoor de elektriciteit in de stad is uitgevallen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Het Duitse parlement, de Bondsdag, houdt dinsdag geen tweede stemronde over de benoeming van een bondskanselier, melden Duitse media. Friedrich Merz van de CDU kreeg dinsdagochtend onvoldoende steun om de volgende regeringsleider te worden. Het is nog niet duidelijk wanneer de Bondsdag opnieuw gaat stemmen.
2 uur geledenPOKROVSK (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht heeft het front rond de stad Pokrovsk weten te stabiliseren, meldt legerleider Oleksandr Syrsky. De Russen proberen de Oost-Oekraïense stad al maanden te veroveren, maar hun opmars zou nu tot stilstand zijn gebracht.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - De Roemeense minister van Binnenlandse Zaken Catalin Predoiu is dinsdag aangesteld als interim-premier. Premier Marcel Ciolacu trad een dag eerder af na de overwinning van radicaal-rechts in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen.
3 uur geleden