Tientallen arrestaties en gewonden na onrust in Paramaribo
PARAMARIBO (ANP) - Zeker vijftig mensen zijn gearresteerd en twintig anderen zijn gewond geraakt na de rellen in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo. Het gaat voor zover bekend niet om levensbedreigende verwondingen, melden de autoriteiten aan nieuwssite Starnieuws zonder verder veel details te geven.
Vrijdag ontaardden gemoedelijke protesten tegen de Surinaamse regering in rellen, waarbij het parlementsgebouw werd bestormd en tankstations en winkels werden beroofd. President Chan Santokhi zei de fundamentele vrijheden van demonstratie en protest te respecteren, maar bekritiseerde de wijze waarop. Hij liet een taskforce instellen en zei dat die alle relschoppers op zal sporen.
De autoriteiten stelden vrijdagavond al een avondklok in, sloten de binnenstad van Paramaribo af en riepen winkeliers op hun zaken gesloten te houden "in het belang van de openbare orde".
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
12 minuten geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
14 minuten geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.
2 uur geledenLUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
4 uur geleden