Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen arrestaties en gewonden na onrust in Paramaribo

Tientallen arrestaties en gewonden na onrust in Paramaribo

PARAMARIBO (ANP) - Zeker vijftig mensen zijn gearresteerd en twintig anderen zijn gewond geraakt na de rellen in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo. Het gaat voor zover bekend niet om levensbedreigende verwondingen, melden de autoriteiten aan nieuwssite Starnieuws zonder verder veel details te geven.

Vrijdag ontaardden gemoedelijke protesten tegen de Surinaamse regering in rellen, waarbij het parlementsgebouw werd bestormd en tankstations en winkels werden beroofd. President Chan Santokhi zei de fundamentele vrijheden van demonstratie en protest te respecteren, maar bekritiseerde de wijze waarop. Hij liet een taskforce instellen en zei dat die alle relschoppers op zal sporen.

De autoriteiten stelden vrijdagavond al een avondklok in, sloten de binnenstad van Paramaribo af en riepen winkeliers op hun zaken gesloten te houden "in het belang van de openbare orde".

Meer uit Buitenland

Paus Leo herstelt volgens plan, zegt wel reis naar Assisi af

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV herstelt goed na een operatie aan zijn long, waarbij een tumor is verwijderd, meldt het Vaticaan. De paus heeft een borstkasonderzoek gehad. Ondanks de positieve resultaten heeft hij wel een geplande reis naar de Italiaanse stad Assisi afgezegd.

1 uur geleden
Storm Austen veroorzaakt stroomuitval in Frankrijk en Engeland

PARIJS/LONDEN (ANP) - In Frankrijk en Engeland zitten vele tienduizenden huishoudens zonder stroom als gevolg van storm Austen, die vrijdag ook deels voelbaar zal zijn in Nederland en België.

1 uur geleden
Netanyahu beveelt afsluiting Westoever na dodelijke schietpartij

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft na een schietpartij tussen Israëlische troepen en Palestijnse schutters het bevel gegeven om de gehele Westelijke Jordaanoever af te sluiten. De "complete lockdown" moet vrijdag ingaan en het is niet duidelijk hoe lang die zal duren. Komende dinsdag houdt Israël parlementsverkiezingen.

2 uur geleden
Boekfragment: MIVD keek mee op scherm telefoon Kushner

NEW YORK (ANP) - De Nederlandse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) heeft dankzij een Russische hacker een tijdlang kunnen meekijken op de mobiele telefoon van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat schrijft de Amerikaanse journalist Matthew Cole in een nieuw boek, waarvan tijdschrift Vanity Fair een fragment heeft gepubliceerd.

3 uur geleden
Tienduizenden protesteren in aanloop naar Servische verkiezingen

BELGRADO (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen verzamelden zich donderdag in de Servische hoofdstad Belgrado voor een laatste manifestatie van een door studenten gesteunde oppositielijst, drie dagen voor de parlementsverkiezingen van zondag.

5 uur geleden
Vaccin tegen dodelijkste vorm huidkanker vermindert risico's fors

WASHINGTON (ANP) - Een nieuw vaccin vermindert het risico op overlijden of terugkeer van een melanoom met bijna de helft, meldt onder meer The Washington Post. Het door de farmaceutische bedrijven Moderna en Merck ontwikkelde vaccin moet wel nog worden goedgekeurd door de Amerikaanse autoriteiten.

7 uur geleden
Musk geeft Republikeinen ruim 445 miljoen dollar voor midterms

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Dankzij een nieuwe kapitaalinjectie van 77 miljoen dollar in zijn politieke actiecomité America PAC geeft Elon Musk in totaal meer dan 445 miljoen dollar aan Republikeinse campagnes voor de midterms. Dat blijkt uit data van de Amerikaanse kiescommissie.

7 uur geleden