Tientallen arrestaties bij nieuwe protesten in Wit-Rusland
MINSK (ANP/AFP) - De Wit-Russische oproerpolitie heeft zaterdag enkele tientallen vrouwelijke demonstranten met geweld aangehouden en in busjes gegooid. Duizenden gingen weer de straat op in de hoofdstad Minsk om te protesteren tegen politiegeweld en verkiezingsfraude.
Vooruitlopend op een grootschalig protest dat zondag wordt verwacht, verzamelden groepen vrouwelijke demonstranten zich in het centrum van Minsk voor een vreedzaam protest. Sommigen sloegen met pollepels op pannen en anderen zongen "Bring back our Masha", verwijzend naar oppositieleider Maria Kolesnikova. Kolesnikova werd deze week gevangengezet nadat ze zich had verzet tegen gedwongen uitzetting door haar paspoort te verscheuren.
Er braken zaterdag gevechten uit op het centrale Vrijheidsplein van Minsk toen mannen met zwarte gezichtsmaskers enkele vrouwelijke demonstranten probeerden aan te houden en ze terugdrongen, zo was te zien op beelden van tv-zender Belsat en Tut.by, een onafhankelijk Wit-Russisch nieuwsmedium. Een andere video toonde hoe agenten vrouwelijke demonstranten ruw in politiebusjes gooiden.
Dertig arrestaties
De Viasna-rechtengroep zei dat dertig demonstranten zijn gearresteerd. Een woordvoerster van het ministerie van Binnenlandse Zaken vertelde AFP dat "vrouwen waren aangehouden", maar kon niet zeggen hoeveel. Belsat, een televisiekanaal van de oppositie in Warschau, zei op Telegram dat twee van zijn journalisten die verslag deden van het protest ook zijn gearresteerd.
Al wekenlang zijn er demonstraties in Wit-Rusland nadat autoritair leider Alexander Loekasjenko, die al 26 jaar de voormalige Sovjetstaat regeert, beweerde oppositiekandidaat Svetlana Tichanovskaja te hebben verslagen en op 9 augustus met 80 procent van de stemmen de verkiezingen te hebben gewonnen. Maandag zal Loekasjenko gesprekken voeren met de Russische president Vladimir Poetin in Sotsji, waarbij de twee plannen zullen bespreken om hun landen verder te integreren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
6 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
10 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
12 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
12 uur geleden