Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen arrestaties bij grote actie tegen Cosa Nostra

Tientallen arrestaties bij grote actie tegen Cosa Nostra

ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse autoriteiten hebben 91 verdachten opgepakt bij een grote actie tegen maffiaclans van Cosa Nostra. Ongeveer vijfhonderd functionarissen op Sicilië en acht andere regio's waren betrokken bij de invallen, die werden geleid door de rechterlijke macht in Palermo. Dat meldt de financiële politie dinsdag. De Cosa Nostra is vooral actief op het eiland Sicilië.

Volgens berichten in de media waren de invallen vooral gericht tegen de twee bekende clans Acquasanta en Arenella. Onder de gearresteerden waren bazen en andere boegbeelden uit het criminele milieu, schrijft de krant Corriere della Sera. Ze worden verdacht van het witwassen van geld, drugshandel, illegaal gokken en afpersing.

Volgens de krant gaan de autoriteiten ervan uit dat ook clans die oorspronkelijk uit Palermo komen, hun bedrijvigheid al enige tijd naar Milaan en andere Noord-Italiaanse steden hebben verplaatst. In dit verband hebben ondernemingen in de koffiehandel, maar ook bars en winkels een rol gespeeld.

Profiteren

De afgelopen weken hebben deskundigen in Italië herhaaldelijk hun vrees geuit dat maffiagroepen willen profiteren van de moeilijkheden waarin veel bedrijven verkeren als gevolg van de coronaviruscrisis. Er is een enorm gebrek aan geld bij veel ondernemingen. Criminelen kunnen dit aangrijpen om zwart geld wit te wassen.

De regering in Rome staat onder druk omdat het gerechtelijk apparaat honderden maffialeden vroegtijdig had vrijgelaten of onder huisarrest heeft geplaatst vanwege de gezondheidscrisis. De overheid is bezig de regels op dit punt aan te scherpen.

Meer uit Buitenland

Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

19 minuten geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

21 minuten geleden
Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

4 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

5 uur geleden
VS waarschuwen Amerikanen in Irak voor mogelijke aanvallen

BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.

7 uur geleden
Witte Huis: we hebben nog vier tot zes weken nodig in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.

8 uur geleden
Iran waarschuwt Europa voor vergeldingsacties bij steun oorlog

PARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.

9 uur geleden