Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen arrestaties bij Britse anti-lockdownprotesten

Tientallen arrestaties bij Britse anti-lockdownprotesten

LONDEN (ANP/DPA) - De Britse politie heeft tientallen demonstranten gearresteerd die deelnamen aan protesten tegen de lockdownmaatregelen van de Britse regering. De meeste aanhoudingen waren in Liverpool, Basildon in het oosten van het land en de zuid-Engelse stad Bournemouth.

Exacte aantallen zijn nog niet bekend. De meeste mensen werden opgepakt omdat ze de coronaregels overtraden. Enkelen zijn aangehouden vanwege geweldpleging tegen medewerkers van de noodhulpdiensten.

In het land zijn op verschillende plaatsen strenge lockdownmaatregelen van kracht. Die duren voorlopig tot 2 december. Mensen mogen deze periode hun huis vier weken lang niet verlaten behalve om ​​dringende redenen, zoals werk of een bezoek aan de dokter. Alle niet-noodzakelijke winkels zijn dicht, maar scholen en universiteiten mogen openblijven.

Meer uit Buitenland

Belgische economische missie naar Saudi-Arabië uitgesteld

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.

28 minuten geleden
Arrestatiebevel in Florida voor Cubaanse oud-president Castro

MIAMI (ANP/AFP) - De hoogste aanklager van Florida heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voormalige Cubaanse president Raúl Castro. Hij wordt op staatsniveau beschuldigd van moord, voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie in 1996.

34 minuten geleden
Meer doden door overstromingen in Oost-Spanje

VALENCIA (ANP/DPA) - Het aantal doden door de zware overstromingen in het oosten van Spanje is opgelopen tot vier. Zondag verdronk al een persoon in Catalonië, maandag werden nog drie doden gemeld in de regio Valencia.

1 uur geleden
Avondklok in Lille en andere Noord-Franse steden na rellen

LILLE (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben een avondklok ingesteld in de noordelijke stad Lille en enkele steden die daar in de buurt liggen, melden Franse media als BFMTV en Le Parisien. De Franse premier Sébastien Lecornu riep eerder al op om deze maatregel op meerdere plekken door te voeren na de hevige rellen van afgelopen weekend.

1 uur geleden
Winkels Milaan eerder dicht uit angst voor nieuwe geweldsexplosie

MILAAN (ANP/RTR) - Winkels in het centrum van Milaan sloten maandag eerder hun deuren en timmerden hun ramen dicht uit angst voor een nieuwe golf van geweld. Dit volgde op twee dagen van gewelddadige rellen waarbij relschoppers slaags raakten met de politie, winkels plunderden en eigendommen vernielden.

1 uur geleden
Keniaanse sekteleider schuldig aan moord op 190 kinderen

NAIROBI (ANP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is schuldig bevonden aan de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij zou zijn aanhangers hebben opgeroepen zichzelf en hun kinderen te verhongeren, zodat zij "Jezus konden ontmoeten".

2 uur geleden
Premier Meloni houdt topoverleg na rellen in Milaan

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft topoverleg gevoerd met ministers en hoge veiligheidsfunctionarissen over de rellen in Milaan van zondag. Daarbij werden 271 jongeren gearresteerd, meldde de politie maandag.

2 uur geleden