Tientallen arrestaties bij Britse anti-lockdownprotesten
LONDEN (ANP/DPA) - De Britse politie heeft tientallen demonstranten gearresteerd die deelnamen aan protesten tegen de lockdownmaatregelen van de Britse regering. De meeste aanhoudingen waren in Liverpool, Basildon in het oosten van het land en de zuid-Engelse stad Bournemouth.
Exacte aantallen zijn nog niet bekend. De meeste mensen werden opgepakt omdat ze de coronaregels overtraden. Enkelen zijn aangehouden vanwege geweldpleging tegen medewerkers van de noodhulpdiensten.
In het land zijn op verschillende plaatsen strenge lockdownmaatregelen van kracht. Die duren voorlopig tot 2 december. Mensen mogen deze periode hun huis vier weken lang niet verlaten behalve om dringende redenen, zoals werk of een bezoek aan de dokter. Alle niet-noodzakelijke winkels zijn dicht, maar scholen en universiteiten mogen openblijven.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.
41 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
10 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
17 uur geleden