Tientallen arrestaties bij Britse anti-lockdownprotesten
LONDEN (ANP/DPA) - De Britse politie heeft tientallen demonstranten gearresteerd die deelnamen aan protesten tegen de lockdownmaatregelen van de Britse regering. De meeste aanhoudingen waren in Liverpool, Basildon in het oosten van het land en de zuid-Engelse stad Bournemouth.
Exacte aantallen zijn nog niet bekend. De meeste mensen werden opgepakt omdat ze de coronaregels overtraden. Enkelen zijn aangehouden vanwege geweldpleging tegen medewerkers van de noodhulpdiensten.
In het land zijn op verschillende plaatsen strenge lockdownmaatregelen van kracht. Die duren voorlopig tot 2 december. Mensen mogen deze periode hun huis vier weken lang niet verlaten behalve om dringende redenen, zoals werk of een bezoek aan de dokter. Alle niet-noodzakelijke winkels zijn dicht, maar scholen en universiteiten mogen openblijven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Admiraal Brad Cooper, de hoogste Amerikaanse militaire commandant in het Midden-Oosten, heeft donderdag geadviseerd te stoppen met de bombardementen rond de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van twee ingewijden. Volgens Cooper heeft de effectiviteit van de bombardementen een grens bereikt.
14 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De verdachte van de aanslag bij de Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is dood. Dat bevestigen de autoriteiten tegenover persbureau dpa. De man zou zijn neergeschoten tijdens een politieoperatie.
47 minuten geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is teruggekeerd naar zijn thuisland nadat de Amerikaanse president Donald Trump hem vorig jaar gratie had verleend. Hernández landde op een vliegveld bij hoofdstad Tegucigalpa, waar hij werd opgewacht door familieleden en aanhangers.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben de voortvluchtige verdachte van de aanslag in Berlijn opgespoord. Omroep RBB meldt dat de man daarbij ook is neergeschoten. De krant Bild meldt ook dat de verdachte is opgespoord, maar stelt dat nog onduidelijk is of hij inderdaad is neergeschoten.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft zijn ambassadeur in Buenos Aires teruggeroepen nadat de Argentijnse president Javier Milei tijdens een bezoek aan het land kritiek had geuit op de leiders en rechterlijke macht van Brazilië. Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee ingewijden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft ingestemd met de beperkte inzet van een internationale troepenmacht in de Gazastrook. Dat berichten media als Haaretz en Times of Israel, die zich baseren op ingewijden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De enorme bosbrand die in het zuidwesten van Frankrijk woedt, heeft geleid tot een fenomeen dat nog niet eerder in het land is waargenomen: pyrocumulonimbus. Dat zei een woordvoerder van de Franse nationale brandweerfederatie (FNSPF) zondag.
2 uur geleden