Tientallen arrestaties bij Britse anti-lockdownprotesten
LONDEN (ANP/DPA) - De Britse politie heeft tientallen demonstranten gearresteerd die deelnamen aan protesten tegen de lockdownmaatregelen van de Britse regering. De meeste aanhoudingen waren in Liverpool, Basildon in het oosten van het land en de zuid-Engelse stad Bournemouth.
Exacte aantallen zijn nog niet bekend. De meeste mensen werden opgepakt omdat ze de coronaregels overtraden. Enkelen zijn aangehouden vanwege geweldpleging tegen medewerkers van de noodhulpdiensten.
In het land zijn op verschillende plaatsen strenge lockdownmaatregelen van kracht. Die duren voorlopig tot 2 december. Mensen mogen deze periode hun huis vier weken lang niet verlaten behalve om dringende redenen, zoals werk of een bezoek aan de dokter. Alle niet-noodzakelijke winkels zijn dicht, maar scholen en universiteiten mogen openblijven.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.
25 minuten geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.
40 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.
58 minuten geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Een nieuwe zoektocht naar het vliegtuig van luchtvaartpionier Amelia Earhart heeft het mysterie rond haar verdwijning niet opgelost. Onderzoekers wilden uitzoeken of een mysterieus object op satellietbeelden haar gecrashte toestel was. Dat lijkt niet het geval te zijn geweest.
1 uur geledenWANGARATTA (ANP) - Het Australische parlementslid Helen Haines is aangereden buiten haar kantoor. Dat melden Australische media. Volgens ABC News had de chauffeur van de wagen die haar raakte een mes bij zich en is deze persoon opgepakt. Premier Anthony Albanese spreekt van een aanval.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft tien verdachten opgepakt in een onderzoek naar gewelddadige incidenten met kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Een fotojournalist van The Washington Post en Europese diplomaten werden afzonderlijk van elkaar aangevallen.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - Zeker twaalf migranten zijn om het leven gekomen bij twee afzonderlijke pogingen de Egeïsche Zee over te steken, melden de Griekse autoriteiten. Bij Lesbos kwam een speedboot in botsing met een schip van de kustwacht; bij Samos kapseisde een ander bootje met migranten.
2 uur geleden