Tientallen aanhoudingen wegens ongeregeldheden op Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao zijn sinds woensdagmiddag 48 mensen aangehouden, voornamelijk voor diefstal en vernieling. Ook zijn 36 gevallen van brandstichting gemeld, maakten de politie en brandweer donderdag bekend. Er zijn geen gewonden of doden gevallen, maar er is wel veel schade aangericht,
Veel struiken en bomen, maar ook leegstaande huizen, kliko's en twee boten werden aangestoken. Meer dan twintig winkels zijn geplunderd. De meeste arrestanten zijn jongeren.
Volgens een politiewoordvoerder hebben veel mensen misbruik gemaakt van een manifestatie die woensdag plaatsvond. Vuilnismannen hielden een betoging vanwege een aanpassing van hun arbeidsvoorwaarden. De oproerpolitie maakte met traangas een einde aan de manifestatie. Daarna ontstonden er over het hele eiland vernielingen, plunderingen en brandstichtingen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
19 minuten geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
38 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
1 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
3 uur geledenGENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.
4 uur geleden