Tientallen aanhoudingen wegens ongeregeldheden op Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao zijn sinds woensdagmiddag 48 mensen aangehouden, voornamelijk voor diefstal en vernieling. Ook zijn 36 gevallen van brandstichting gemeld, maakten de politie en brandweer donderdag bekend. Er zijn geen gewonden of doden gevallen, maar er is wel veel schade aangericht,
Veel struiken en bomen, maar ook leegstaande huizen, kliko's en twee boten werden aangestoken. Meer dan twintig winkels zijn geplunderd. De meeste arrestanten zijn jongeren.
Volgens een politiewoordvoerder hebben veel mensen misbruik gemaakt van een manifestatie die woensdag plaatsvond. Vuilnismannen hielden een betoging vanwege een aanpassing van hun arbeidsvoorwaarden. De oproerpolitie maakte met traangas een einde aan de manifestatie. Daarna ontstonden er over het hele eiland vernielingen, plunderingen en brandstichtingen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
8 uur geleden