Tientallen aanhoudingen in Rotterdam rond bekerfinale
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam zijn zondag veertig mensen aangehouden rond en na de KNVB-bekerfinale tussen Feyenoord en NEC, meldt de politie maandag. Er zit niemand meer vast.
Het gaat volgens een woordvoerder vooral om relatief kleine vergrijpen zoals openbare dronkenschap, belediging en het afsteken van vuurwerk. De meeste aanhoudingen waren na de wedstrijd in de stad. Daar vierden supporters van Feyenoord feest na de zege van hun club.
De politie heeft nog niemand aangehouden voor het veroorzaken van de brand tijdens de wedstrijd in de Kuip. Het vuur ontstond toen een spandoek aan de rand van het veld vlam vatte, mogelijk door het afsteken van vuurwerk. Door de brand lag de wedstrijd ruim een kwartier stil.
Volgens burgemeester Ahmed Aboutaleb is het nauwelijks mogelijk om mensen tegen te houden die vuurwerk of fakkels het stadion in willen brengen. Tegen de NOS zei Aboutaleb dat mannen en vrouwen vuurwerk naar binnen nemen dat verstopt zit in de edele delen. "Daar is nauwelijks iets tegen te doen. Of je moet op zijn Chinees op mensen jagen met speciale röntgenapparaten. Dat gaat mij te ver", aldus Aboutaleb.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - De uitbraak van vogelgriep bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast komt niet onverwacht, maar het lijkt er vooralsnog op dat er minder van het virus rondwaart dan voorgaande jaren. Dat zegt voorzitter Kees de Jong van brancheorganisatie AVINED. "We hopen op een wat rustiger vogelgriepseizoen."
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) vindt het "zeer jammer" dat de NPO niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival volgend jaar. "We begrijpen het besluit en hebben respect voor de sterke gevoelens die daar in Nederland achter zitten", schrijft songfestivaldirecteur Martin Green dinsdag in een verklaring. De NPO maakte dinsdag bekend zich toch terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het College van Omroepen (CvO) vindt het goed dat er duidelijkheid is over de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival in 2027. De NPO maakte dinsdag bekend dat Nederland volgend jaar toch niet meedoet, omdat er onvoldoende draagvlak is onder de publieke omroepen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een tussentijdse zitting in de zaak tegen Chris Jude, die onder meer wordt verdacht van de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude in augustus 2025, is uitgesteld. De verdediging heeft meer tijd gekregen van de rechtbank om het rapport te bestuderen van het Pieter Baan Centrum (PBC), waar de verdachte is geobserveerd.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland doet volgend jaar toch niet mee aan het Eurovisie Songfestival. De NPO heeft besloten zich terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers. Volgens de publieke omroep is er "op dit moment onvoldoende draagvlak" bij de omroepen om in 2027 deel te nemen.
2 uur geledenLUTJEGAST (ANP) - Bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast is vogelgriep vastgesteld. Om verspreiding te voorkomen, worden de ongeveer 45.000 dieren van het bedrijf geruimd, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur weten. Het is volgens het ministerie de eerste uitbraak van vogelgriep sinds juli van dit jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een verkeersboete niet op tijd betaalt, moet daar minder hard voor worden bestraft, vinden PRO en CDA. Op dit moment kan de boete voor wanbetalers oplopen tot maximaal drie keer het oorspronkelijke bedrag. Tweede Kamerleden Fatihya Abdi (PRO) en Jeltje Straatman (CDA) willen die verhogingen halveren.
4 uur geleden