Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen aanhoudingen bij EK-controles aan Nederlandse grens

Tientallen aanhoudingen bij EK-controles aan Nederlandse grens

AKEN (ANP) - De Duitse politie heeft bij de tijdelijke grenscontroles met Nederland tot nu toe tientallen mensen aangehouden. Er zijn 161 mensen aangetroffen die illegaal de grens probeerden over te steken. Ook werden vier mensen aangetroffen die gezocht werden voor "politiek gemotiveerde misdrijven", meldt de afdeling van de federale Duitse politiedienst in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Details zijn niet bekendgemaakt.

De politie voert vanwege het EK voetbal tijdelijk controles uit aan de grens tussen Noordrijn-Westfalen en Nederland. Daarbij zijn zo'n 37.700 mensen gecheckt, meldt de politie. Tegen 42 mensen stond een aanhoudingsbevel open, er werden acht mensen aangehouden voor mensensmokkel en één persoon die te boek stond als gewelddadige voetbalhooligan mocht Duitsland niet in.

De politie wil desgevraagd niet meer zeggen over de vier die gezocht werden voor politiek gemotiveerde misdrijven. Dit soort misdrijven kan volgens de Duitse wet gaan om betrokkenheid bij een terroristische organisatie als IS, maar ook om nazisympathieën, laat een woordvoerder weten. Hun namen kwamen niet per se voor in de Duitse systemen. Mogelijk stonden ze op een Nederlandse lijst.

Autoriteiten

De autoriteiten voeren ook acties uit bij de grens met België. Daarbij zijn ongeveer 14.500 mensen gecontroleerd. Tegen 4 mensen stond een aanhoudingsbevel uit, 7 hooligans werden geweigerd, 6 mensensmokkelaars opgepakt en 192 mensen geweigerd die illegaal Duitsland in wilden, aldus de politie.

De controles gaan door zolang het EK duurt. Er wordt gecontroleerd "in de trein, op de snelweg en op de kleinere grensovergangen", vooral ook rond de wedstrijden in Noordrijn-Westfalen. Het aantal mensen dat is gecontroleerd, en de resultaten van die controles noemt de Duitse politie "niet heel onverwacht".

Meer uit Buitenland

Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

2 uur geleden
Zelensky: met Trump afgesproken elkaar in New York te ontmoeten

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.

3 uur geleden
Russische regeringspartij ruim aan kop bij parlementsverkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.

4 uur geleden
Merz wil bondskanselier blijven na historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

6 uur geleden
Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

6 uur geleden
Duizenden demonstreren in Parijs tegen 'geweldswet'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.

7 uur geleden
Deense premier zwijgt over Groenland-akkoord VS tot ondertekening

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".

7 uur geleden