Tientallen aanhoudingen bij EK-controles aan Nederlandse grens
AKEN (ANP) - De Duitse politie heeft bij de tijdelijke grenscontroles met Nederland tot nu toe tientallen mensen aangehouden. Er zijn 161 mensen aangetroffen die illegaal de grens probeerden over te steken. Ook werden vier mensen aangetroffen die gezocht werden voor "politiek gemotiveerde misdrijven", meldt de afdeling van de federale Duitse politiedienst in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Details zijn niet bekendgemaakt.
De politie voert vanwege het EK voetbal tijdelijk controles uit aan de grens tussen Noordrijn-Westfalen en Nederland. Daarbij zijn zo'n 37.700 mensen gecheckt, meldt de politie. Tegen 42 mensen stond een aanhoudingsbevel open, er werden acht mensen aangehouden voor mensensmokkel en één persoon die te boek stond als gewelddadige voetbalhooligan mocht Duitsland niet in.
De politie wil desgevraagd niet meer zeggen over de vier die gezocht werden voor politiek gemotiveerde misdrijven. Dit soort misdrijven kan volgens de Duitse wet gaan om betrokkenheid bij een terroristische organisatie als IS, maar ook om nazisympathieën, laat een woordvoerder weten. Hun namen kwamen niet per se voor in de Duitse systemen. Mogelijk stonden ze op een Nederlandse lijst.
Autoriteiten
De autoriteiten voeren ook acties uit bij de grens met België. Daarbij zijn ongeveer 14.500 mensen gecontroleerd. Tegen 4 mensen stond een aanhoudingsbevel uit, 7 hooligans werden geweigerd, 6 mensensmokkelaars opgepakt en 192 mensen geweigerd die illegaal Duitsland in wilden, aldus de politie.
De controles gaan door zolang het EK duurt. Er wordt gecontroleerd "in de trein, op de snelweg en op de kleinere grensovergangen", vooral ook rond de wedstrijden in Noordrijn-Westfalen. Het aantal mensen dat is gecontroleerd, en de resultaten van die controles noemt de Duitse politie "niet heel onverwacht".
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
4 uur geleden