Tientallen aanhoudingen bij EK-controles aan Nederlandse grens
AKEN (ANP) - De Duitse politie heeft bij de tijdelijke grenscontroles met Nederland tot nu toe tientallen mensen aangehouden. Er zijn 161 mensen aangetroffen die illegaal de grens probeerden over te steken. Ook werden vier mensen aangetroffen die gezocht werden voor "politiek gemotiveerde misdrijven", meldt de afdeling van de federale Duitse politiedienst in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Details zijn niet bekendgemaakt.
De politie voert vanwege het EK voetbal tijdelijk controles uit aan de grens tussen Noordrijn-Westfalen en Nederland. Daarbij zijn zo'n 37.700 mensen gecheckt, meldt de politie. Tegen 42 mensen stond een aanhoudingsbevel open, er werden acht mensen aangehouden voor mensensmokkel en één persoon die te boek stond als gewelddadige voetbalhooligan mocht Duitsland niet in.
De politie wil desgevraagd niet meer zeggen over de vier die gezocht werden voor politiek gemotiveerde misdrijven. Dit soort misdrijven kan volgens de Duitse wet gaan om betrokkenheid bij een terroristische organisatie als IS, maar ook om nazisympathieën, laat een woordvoerder weten. Hun namen kwamen niet per se voor in de Duitse systemen. Mogelijk stonden ze op een Nederlandse lijst.
Autoriteiten
De autoriteiten voeren ook acties uit bij de grens met België. Daarbij zijn ongeveer 14.500 mensen gecontroleerd. Tegen 4 mensen stond een aanhoudingsbevel uit, 7 hooligans werden geweigerd, 6 mensensmokkelaars opgepakt en 192 mensen geweigerd die illegaal Duitsland in wilden, aldus de politie.
De controles gaan door zolang het EK duurt. Er wordt gecontroleerd "in de trein, op de snelweg en op de kleinere grensovergangen", vooral ook rond de wedstrijden in Noordrijn-Westfalen. Het aantal mensen dat is gecontroleerd, en de resultaten van die controles noemt de Duitse politie "niet heel onverwacht".
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
1 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.
2 uur geledenARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.
3 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt op zijn sociaal medium Truth Social dat "de president van het nieuwe regime" in Iran de Verenigde Staten om een wapenstilstand heeft gevraagd. Volgens Trump is de door hem bedoelde leider "veel minder geradicaliseerd en intelligenter dan zijn voorgangers".
4 uur geleden