Tientallen aanhoudingen bij EK-controles aan Nederlandse grens
AKEN (ANP) - De Duitse politie heeft bij de tijdelijke grenscontroles met Nederland tot nu toe tientallen mensen aangehouden. Er zijn 161 mensen aangetroffen die illegaal de grens probeerden over te steken. Ook werden vier mensen aangetroffen die gezocht werden voor "politiek gemotiveerde misdrijven", meldt de afdeling van de federale Duitse politiedienst in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Details zijn niet bekendgemaakt.
De politie voert vanwege het EK voetbal tijdelijk controles uit aan de grens tussen Noordrijn-Westfalen en Nederland. Daarbij zijn zo'n 37.700 mensen gecheckt, meldt de politie. Tegen 42 mensen stond een aanhoudingsbevel open, er werden acht mensen aangehouden voor mensensmokkel en één persoon die te boek stond als gewelddadige voetbalhooligan mocht Duitsland niet in.
De politie wil desgevraagd niet meer zeggen over de vier die gezocht werden voor politiek gemotiveerde misdrijven. Dit soort misdrijven kan volgens de Duitse wet gaan om betrokkenheid bij een terroristische organisatie als IS, maar ook om nazisympathieën, laat een woordvoerder weten. Hun namen kwamen niet per se voor in de Duitse systemen. Mogelijk stonden ze op een Nederlandse lijst.
Autoriteiten
De autoriteiten voeren ook acties uit bij de grens met België. Daarbij zijn ongeveer 14.500 mensen gecontroleerd. Tegen 4 mensen stond een aanhoudingsbevel uit, 7 hooligans werden geweigerd, 6 mensensmokkelaars opgepakt en 192 mensen geweigerd die illegaal Duitsland in wilden, aldus de politie.
De controles gaan door zolang het EK duurt. Er wordt gecontroleerd "in de trein, op de snelweg en op de kleinere grensovergangen", vooral ook rond de wedstrijden in Noordrijn-Westfalen. Het aantal mensen dat is gecontroleerd, en de resultaten van die controles noemt de Duitse politie "niet heel onverwacht".
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.
24 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
46 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
1 uur geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
1 uur geleden