Tientallen aanhoudingen betoging Extincton Rebellion in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft ingegrepen bij een niet van tevoren aangekondigde demonstratie van actiegroep Extinction Rebellion in de buurt van het Malieveld in Den Haag. Even na 14.00 uur begon de politie met het oppakken van tientallen betogers die meededen aan een sitdown-actie op de Boslaan en de Bosbrug, aldus een politiewoordvoerder maandag.
De demonstratie heeft volgens de politie tot nu toe niet geleid tot grote ongeregeldheden. Door de actie ligt wel een deel van het tramverkeer in de binnenstad van De Haag stil.
De internationale actiegroep Extinction Rebellion verzet zich tegen het verlies van biodiversiteit en tegen de klimaatverandering.
Juist deze maandag en ook komende woensdag behandelt de politierechter de eerste zaken van relschoppers die op 14 maart eveneens op en rond het Malieveld werden opgepakt bij een demonstratie tegen de coronamaatregelen. Die betoging werd georganiseerd door Nederland in Verzet.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen op een kinderdagverblijf in Amsterdam was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij raadslid voor de SP.
5 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.
37 minuten geledenDOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval openden.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.
3 uur geleden