Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen aanbieders van cyberaanvallen uit de lucht gehaald

Tientallen aanbieders van cyberaanvallen uit de lucht gehaald

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer vijftig platforms waar mensen ddos-aanvallen konden bestellen, zijn uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie van de politie in Nederland, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Duitsland en Polen.

Bij een ddos-aanval wordt een computersysteem overspoeld met bezoekers, die allemaal tegelijk op het doelwit worden afgestuurd. Vaak gebeurt dat met gekaapte apparaten. Door de aanval wordt de site of de server onbereikbaar. Online zijn zulke aanvallen redelijk eenvoudig en goedkoop te bestellen. Een van de ontmantelde platforms zou zijn gebruikt voor 30 miljoen aanvallen.

In de Verenigde Staten zijn zeker zes mensen opgepakt en in Groot-Brittannië werd ook iemand gearresteerd, melden de Europese politiedienst Europol en de Nederlandse politie.

Meer uit Binnenland

Gestage stijging meldingen kindermishandeling en ander geweld

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over mogelijke kindermishandeling en huiselijk geweld neemt verder toe, constateert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In het eerste halfjaar van 2025 ontvingen de Veilig Thuis-organisaties in totaal zo'n 66.000 meldingen.

33 minuten geleden
KNMI: aan de kust nog zware windstoten, deels code geel

DE BILT (ANP) - Aan de kust kunnen vrijdag nog steeds zware windstoten voorkomen, meldt het KNMI. Storm Benjamin is bijna uitgeraasd, maar in een deel van de provincies geldt nog steeds code geel.

39 minuten geleden
Organisaties proberen meer moslims naar de stembus te krijgen

DEN HAAG (ANP) - In moskeeën, op sociale media en met een speciale stemhulp: maatschappelijke organisaties proberen meer moslims aan te sporen om komende woensdag te gaan stemmen. Deze Tweede Kamerverkiezingen zijn nog belangrijker dan vorige keren, vindt Muhsin Köktaş van het Contactorgaan Moslims en Overheid.

52 minuten geleden
Code oranje in het Waddengebied beëindigd

DE BILT (ANP) - Code oranje in het Waddengebied vanwege zware windstoten door storm Benjamin is sinds 03.06 uur maandagochtend beëindigd. Dat laat het KNMI weten.

1 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding in Bladel

BLADEL (ANP) - De politie heeft een waarschuwingsschot gelost bij een aanhouding aan de Europalaan in het Brabantse Bladel. Dat meldt de politie op X.

5 uur geleden
Schoof: EU-financiering Oekraïne rond als iedereen als NL betaalt

BRUSSEL (ANP) - In plaats van een lening op basis van bevroren Russische tegoeden, zouden lidstaten ook net zoveel kunnen afdragen aan Oekraïne als Nederland. "Dan is de financiering rond", zei premier Dick Schoof na afloop van overleg met EU-leiders.

5 uur geleden
Veiligheidsregio Noord-Holland Noord had drukke avond door storm

ALKMAAR (ANP) - De Veiligheidsregio Noord-Holland Noord heeft donderdagavond door storm Benjamin "een drukke periode gehad met behoorlijk wat meldingen en veel inzetten vanuit de brandweer die gerelateerd waren aan stormschade". Om hoeveel meldingen het precies gaat, weet de woordvoerder niet.

7 uur geleden