Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tiental kandidaten voor doorstart e-bikemerk Stella Fietsen

Tiental kandidaten voor doorstart e-bikemerk Stella Fietsen

NUNSPEET (ANP) - Zo'n tien gegadigden hebben zich de afgelopen dagen gemeld voor een doorstart van Stella Fietsen, dat eerder deze week uitstel van betaling aanvroeg. Bewindvoerder Frans van Oss laat weten dat er vrijdagmiddag een beslissing valt over de manier waarop die doorstart moet plaatsvinden. Het zou kunnen dat het e-bikemerk eerst failliet moet gaan, maar het kan ook zijn dat investeerders het aantrekkelijker vinden om het bedrijf nu al over te nemen, inclusief bijvoorbeeld de schulden.

Volgens Van Oss is de ene partij serieuzer dan de andere en kunnen er ook nog kandidaten bijkomen. Pas na het besluit van vrijdagmiddag wordt concreter onderzocht welke overnamekandidaten uiteindelijk een rol zullen kunnen spelen.

De winkels van Stella Fietsen zijn dicht sinds dinsdag, de dag dat het nieuws over het uitstel van betaling naar buiten kwam. Dat blijft volgens Van Oss tot nader order zo.

Moeilijke omstandigheden

Consumenten die een nieuwe fiets al hebben betaald maar nog wachten op levering, moeten volgens Van Oss nog even geduld hebben. De bewindvoerder is met eigenaar DM Equity Partners (DMEP) en de bank bezig te kijken wat mogelijk is. "Maar juridisch gezien is dit lastig." Van Oss verwacht hier maximaal over een week duidelijkheid over te kunnen geven.

Het in 2011 opgerichte Stella Fietsen leed dit en vorig jaar miljoenenverliezen. Het bedrijf zelf wijst naar moeilijke omstandigheden op de markt voor elektrische fietsen als oorzaak. Zicht op herstel is er op korte termijn niet, schreef het bedrijf eerder deze week.

Meer uit Financieel

Noorse premier noemt heffingen om Groenland onacceptabel

OSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre heeft maandag met afschuw gereageerd op de door Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor Europese landen die militairen naar Groenland sturen. Støre noemt de heffingen "onacceptabel". Noorwegen is, net als Nederland, een van de acht landen waarvoor de maatregel geldt.

13 minuten geleden
AEX-index zakt onder 1000 punten na heffingen Trump om Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met verlies begonnen en zakte bij opening onder het historische niveau van 1000 punten. Beleggers schrokken van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. De strafheffing gaat 1 februari in en geldt voor Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken.

52 minuten geleden
OESO waarschuwt voor te grote afhankelijkheid van AI in onderwijs

PARIJS (ANP) - Aan een te grote afhankelijkheid van kunstmatige intelligentie (AI) in het onderwijs kleven risico's. Daarvoor waarschuwt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een maandag verschenen rapport. Als er te veel wordt geleund op de technologie, kunnen studenten "passieve consumenten" worden en docenten "toezichthouders", stelt de in Parijs gevestigde denktank.

1 uur geleden
Orderontvangst chiptoeleverancier ASMI hoger dan verwacht

ALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.

1 uur geleden
Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

2 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

2 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

5 uur geleden