Tiental Excelsior mist kansen en verliest thuis ruim van NEC
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft ondanks vele goede kansen thuis verloren van NEC. Zelfs met tien man kregen de Rotterdammers in de tweede helft nog kansen op de gelijkmaker, maar in plaats daarvan maakten de Nijmegenaren in de slotfase gebruik van het overtal: 0-3. Het was voor de ploeg van trainer Rogier Meijer de eerste zege in bijna een maand.
Excelsior begon beter aan de wedstrijd en kreeg ook de eerste goede kansen. Onder anderen aanvaller Reda Kharchouch liet een mogelijkheid onbenut. Vlak voor rust kwam NEC via Magnus Mattsson op voorsprong. Bij de tweede paal kopte de Deen hoog raak in de verre hoek uit een voorzet van Calvin Verdonk.
Ook meteen na rust kreeg Excelsior een tegenslag te verwerken. Aanvoerder Redouan El Yaakoubi ontving zijn tweede gele kaart voor een sliding van achteren en moest het veld verlaten. Ook daarna kreeg de thuisploeg nog goede kansen, maar de spelers waren niet scherp genoeg voor het doel. Bij een uitbraak kreeg NEC-speler Souffian El Karouani te veel tijd om uit te halen, wat hij succesvol deed in de verre hoek. Anthony Musaba maakte 5 minuten voor tijd de 3-0.
Excelsior houdt door de nederlaag maar 3 punten voorsprong op nummer 16 FC Emmen. NEC staat tiende.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
13 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
21 uur geleden