Tiental Colombia ten koste van Uruguay naar finale Copa América
CHARLOTTE (ANP/RTR) - Colombia staat voor het eerst sinds 2001 in de finale van de Copa América. De verrassend goed presterende ploeg van bondscoach Néstor Lorenzo hield tegen Uruguay in de tweede helft met tien man een 1-0-voorsprong vast en is daardoor de tegenstander van titelverdediger Argentinië in de finale zondag. Jefferson Lerma zorgde in het Amerikaanse Charlotte in de 39e minuut voor het enige doelpunt.
Vooral aanvallers Darwin Núñez en Luis Suárez waren dicht bij een doelpunt voor Uruguay. Núñez miste al vroeg drie grote kansen. Oud-Ajacied Suárez schoot vlak na zijn invalbeurt halverwege de tweede helft op de paal. De gehele tweede helft speelde Colombia met een man minder na de tweede gele kaart voor Daniel Muñoz.
James Rodríguez gaf vanuit een corner de assist bij het winnende doelpunt van Lerma, zijn zesde assist van het toernooi. Daarmee neemt de Colombiaan het record over van Lionel Messi, zijn tegenstander in de finale die ooit tot vijf assists in één Copa América kwam.
Colombia bleef voor het 28e duel op rij ongeslagen. Dat is een nationaal record. In 2001 won het land voor de eerste en tot dusver laatste keer de Copa América.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
14 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
18 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
20 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
21 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 dag geleden