Tiental Colombia ten koste van Uruguay naar finale Copa América
CHARLOTTE (ANP/RTR) - Colombia staat voor het eerst sinds 2001 in de finale van de Copa América. De verrassend goed presterende ploeg van bondscoach Néstor Lorenzo hield tegen Uruguay in de tweede helft met tien man een 1-0-voorsprong vast en is daardoor de tegenstander van titelverdediger Argentinië in de finale zondag. Jefferson Lerma zorgde in het Amerikaanse Charlotte in de 39e minuut voor het enige doelpunt.
Vooral aanvallers Darwin Núñez en Luis Suárez waren dicht bij een doelpunt voor Uruguay. Núñez miste al vroeg drie grote kansen. Oud-Ajacied Suárez schoot vlak na zijn invalbeurt halverwege de tweede helft op de paal. De gehele tweede helft speelde Colombia met een man minder na de tweede gele kaart voor Daniel Muñoz.
James Rodríguez gaf vanuit een corner de assist bij het winnende doelpunt van Lerma, zijn zesde assist van het toernooi. Daarmee neemt de Colombiaan het record over van Lionel Messi, zijn tegenstander in de finale die ooit tot vijf assists in één Copa América kwam.
Colombia bleef voor het 28e duel op rij ongeslagen. Dat is een nationaal record. In 2001 won het land voor de eerste en tot dusver laatste keer de Copa América.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
21 minuten geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
26 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
28 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
30 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
31 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
2 uur geleden