Tiental Colombia ten koste van Uruguay naar finale Copa América
CHARLOTTE (ANP/RTR) - Colombia staat voor het eerst sinds 2001 in de finale van de Copa América. De verrassend goed presterende ploeg van bondscoach Néstor Lorenzo hield tegen Uruguay in de tweede helft met tien man een 1-0-voorsprong vast en is daardoor de tegenstander van titelverdediger Argentinië in de finale zondag. Jefferson Lerma zorgde in het Amerikaanse Charlotte in de 39e minuut voor het enige doelpunt.
Vooral aanvallers Darwin Núñez en Luis Suárez waren dicht bij een doelpunt voor Uruguay. Núñez miste al vroeg drie grote kansen. Oud-Ajacied Suárez schoot vlak na zijn invalbeurt halverwege de tweede helft op de paal. De gehele tweede helft speelde Colombia met een man minder na de tweede gele kaart voor Daniel Muñoz.
James Rodríguez gaf vanuit een corner de assist bij het winnende doelpunt van Lerma, zijn zesde assist van het toernooi. Daarmee neemt de Colombiaan het record over van Lionel Messi, zijn tegenstander in de finale die ooit tot vijf assists in één Copa América kwam.
Colombia bleef voor het 28e duel op rij ongeslagen. Dat is een nationaal record. In 2001 won het land voor de eerste en tot dusver laatste keer de Copa América.
Meer uit Voetbal
ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
1 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
7 uur geleden