Tieners helpen FC Groningen langs Heracles
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in eigen stadion, met bijna 2500 toeschouwers op de tribunes, de oefenwedstrijd tegen Heracles Almelo gewonnen. Twee jonge invallers maakten aan het begin van de tweede helft het verschil. Op aangeven van Remco Balk maakte Kian Slor het enige doelpunt: 1-0.
De 19-jarige Balk ontfutselde de treuzelende Rai Vloet kort na rust de bal. Hij legde de bal vervolgens opzij op de 18-jarige Slor, die de Groningse fans die verspreid zaten over de tribunes liet juichen.
Vloet had in de eerste helft de lat geraakt namens Heracles. Delano Burgzorg kreeg in de tweede helft een grote kans op de gelijkmaker, maar hij verzuimde om keeper Sergio Padt te passeren. Padt sloeg eerder in de week een aanbieding van FC Emmen af.
Wedstrijden
Bij Groningen ontbrak de teruggekeerde Arjen Robben. De 36-jarige aanvaller is nog niet toe aan het spelen van wedstrijden. Robben werkt toe naar de start van de competitie, op 13 september tegen PSV.
Twee andere eredivisieclubs verloren eerder op zaterdag oefenduels tegen clubs uit de Keuken Kampioen Divisie. In Breda moest sc Heerenveen met 1-0 buigen voor NAC, PEC Zwolle ging met 2-0 onderuit bij SC Cambuur.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
18 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
21 uur geleden