Tieners gearresteerd na dodelijke schietpartij verjaardagsfeestje
DADEVILLE (ANP) - De Amerikaanse politie heeft twee tieners gearresteerd na een dodelijke schietpartij op een verjaardagsfeestje zaterdagavond in de Amerikaanse staat Alabama. De verdachten van 16 en 17 jaar uit Tuskegee worden beschuldigd van viervoudige moord. Over het motief is nog niets bekend. De slachtoffers waren 17 tot 23 jaar.
Bij de schietpartij in Dadeville raakten ruim dertig mensen gewond. Het drama was op een feestje voor de zestiende verjaardag van een inwoonster van het dorp waar zo'n 3000 mensen wonen. De broer van de jarige is een van de doden, melden media.
De Amerikaanse president Joe Biden haalde kort na de schietpartij uit naar wapenbelangenorganisatie NRA en politici die de wapenlobby steunen. "Hoe heeft het in dit land zover kunnen komen dat kinderen niet meer naar een verjaardagsfeestje kunnen gaan zonder bang te zijn? Dit is stuitend en onacceptabel."
Meer uit Buitenland
CARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de viering van de 250e verjaardag van de Verenigde Staten in Brussel heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte de trans-Atlantische band geprezen. Volgens hem zijn de VS "een baken" en de fundering waarop de NAVO rust.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Sinds vrijdag zijn zeker vijftien mensen in Duitsland omgekomen tijdens het zwemmen. Het jongste slachtoffer was een kind van 8 jaar dat in het Rijn-Hernekanaal in het Ruhrgebied verdronk.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zegt ondergrondse infrastructuur te hebben vernietigd die zou worden gebruikt door de Libanese beweging Hezbollah in een dorp in Zuid-Libanon. Dat staat in een gezamenlijke verklaring van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en minister van Defensie Israel Katz.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat het Russische leger zijn offensief op Oekraïens grondgebied voortzet. Een recent voorstel van Kyiv om wederzijds af te zien van aanvallen met langeafstandsraketten verandert daar niets aan, aldus Poetin.
5 uur geleden