Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tieners eten vaak ongezond, peuters en ouderen eten het gezondst

Tieners eten vaak ongezond, peuters en ouderen eten het gezondst

DEN HAAG (ANP) - Tieners eten het vaakst ongezond. Ze nemen veel ongezonde snacks en drankjes met suiker erin, en eten nauwelijks fruit. Kleine kinderen en ouderen eten juist het gezondst, heeft statistiekdienst CBS berekend.

De onderzoekers vroegen mensen naar hun eet- en drinkgewoontes en berekenden aan de hand van de antwoorden een cijfer tussen 0 en 10 per categorie. Mensen van 65 jaar en ouder scoorden gemiddeld een 7,5, terwijl 45- tot 65-jarigen uitkwamen op een 7,2. Het enige onderdeel waarop ze achterblijven, is het eten van genoeg fruit.

Peuters kwamen uit op een 7,1. Zij krijgen, net als basisscholieren, vooral veel groente en fruit te eten. Peuters drinken echter ook veel drankjes met suiker en ze eten relatief veel snacks.

Snacks

Jongeren tussen de 12 en 18 haalden een 5,9. Dat komt onder meer doordat drie op de vier pubers meer dan drie grote snacks per week eten. Het eindcijfer wordt wel wat opgekrikt doordat ze ook veel bruin brood, volkorenbrood en groenten eten, maar ook daarin scoren ze minder dan andere leeftijdsgroepen.

Uit het onderzoek komt ook naar voren dat vrouwen gezonder eten en drinken dan mannen. Mensen met een hoger opleidingsniveau eten over het algemeen gezonder dan anderen, maar ze drinken ook meer alcohol.

Het Voedingscentrum, dat betrokken was bij het onderzoek, zegt dat er meer aandacht nodig is voor gezond eten en drinken voor kinderen. "Het is goed om te zien dat de allerjongste kinderen relatief gezond eten. Daar zijn veel ouders heel bewust mee bezig", stelt directeur Petra Verhoef. Maar als kinderen ouder worden, worden ze steeds meer verleid door ongezond eten. "Daar kun je als ouder of opvoeder nauwelijks tegen opboksen, zeker als je bepaalde voedselvaardigheden mist of weinig geld aan gezond eten kunt besteden."

Meer uit Gezond

Zuyderland: in 2031 vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen

HEERLEN (ANP) - Het Zuyderland-ziekenhuis in Limburg komt met een nieuwe vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen. Deze opent naar verwachting in 2031, meldt het ziekenhuis. Deze zorg verdwijnt dan uit de vestiging in Heerlen, zoals al eerder bekend was.

5 uur geleden
Artsen vragen in brief aan informateur om PFAS-verbod

DEN HAAG (ANP) - Artsen roepen in een open brief aan informateur Rianne Letschert het nieuwe kabinet op om de productie, lozing en het gebruik van PFAS te verbieden. "Dat is goed voor de mens, de toekomstbestendigheid van de zorg en de schatkist", aldus de ondertekenaars, onder wie intensivist Diederik Gommers, longarts Wanda de Kanter en huisarts en voorzitter Groene Zorg Alliantie Evelyn Brakema.

6 uur geleden
Tata Steel moet gezondheidswinst verduurzaming duidelijker maken

UTRECHT (ANP) - Tata Steel moet duidelijker maken hoeveel impact geplande miljardeninvesteringen in het productieproces hebben op de gezondheid van omwonenden. Dat staat in een tussentijds advies van de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER), die op verzoek van de provincie Noord-Holland het verduurzamingsplan van het staalbedrijf heeft beoordeeld. Volgens de commissie ontbreken in het ingediende MER "belangrijke cijfers en verklaringen" over processen en de impact op het milieu en de leefomgeving.

6 uur geleden
Nivel: minder rokers zoeken sinds corona hulp bij huisarts

UTRECHT (ANP) - Sinds corona gaan minder mensen naar de huisarts om van een rookverslaving af te komen. Dat komt naar voren uit onderzoek van het kennisinstituut Nivel naar de huisartsenzorg tijdens en na de coronapandemie.

3 dagen geleden
Geen toename van buikklachten door besmet water in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het besmette drinkwater in de regio Utrecht heeft er niet voor gezorgd dat meer mensen met buikklachten naar de huisarts gingen. Dat meldt onderzoeksbureau Nivel. Op 1 november werd bekend dat het drinkwater in en rond Utrecht de darmbacterie enterokokken bevatte, drie dagen later was het weer schoon en veilig om te drinken.

5 dagen geleden
UMC ziet vijf Nederlandse hotspots van ernstig astma bij kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen hebben een grotere kans op ernstig astma als ze in een huurwoning wonen, een migratieachtergrond hebben en als ze opgroeien in een gezin met een laag inkomen. Dat staat in een grote studie van het Amsterdam UMC in samenwerking met het Amsterdam Health and Technology Institute.

6 dagen geleden
RIVM en Trimbos: veel Nederlanders kampen met angst of depressie

BILTHOVEN (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlanders kampen met angstige of depressieve gevoelens, en een kwart van alle volwassenen heeft een psychische aandoening. Een op de twintig volwassenen wordt daarvoor behandeld bij gespecialiseerde geestelijke gezondheidszorg. Dat constateren het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en kennisinstituut Trimbos.

1 week geleden