Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tiener pleegt bomaanslag bij Russische school, meerdere gewonden

Tiener pleegt bomaanslag bij Russische school, meerdere gewonden

MOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische tiener heeft geprobeerd een bomaanslag te plegen bij een school in Serpoechov, op zo'n 100 kilometer van Moskou. Daarbij raakten volgens de eerste berichten zeker tien kinderen gewond. Ook de dader liep ernstige verwondingen op. Zijn been moest worden geamputeerd.

In Rusland zijn de afgelopen jaren vaker aanslagen gepleegd op scholen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt dat de tiener de orthodox-christelijke instelling binnenliep "en zichzelf opblies". Het zou gaan om een 18-jarige oud-leerling van de school, waar kinderen les krijgen in de leeftijd van 7 tot en met 16 jaar.

Een leerling vertelde dat hij met klasgenoten aan het spelen was toen het incident plaatsvond. "Ik rook een brandlucht. En een docent zei dat er een explosie was geweest", zei de scholier volgens persbureau AFP. "Een deur was omver geblazen. Sommige kinderen huilden."

Een bron binnen de politie zei tegen persbureau TASS dat het explosief te vroeg lijkt te zijn afgegaan. Dat gebeurde naar verluidt al bij de ingang van de school. Over het motief van de dader wordt nog gespeculeerd. De jongen wilde volgens persbureau Interfax mogelijk wraak nemen omdat hij gepest zou zijn.

Meer uit Buitenland

Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

36 minuten geleden
Trump beklemtoont dat VS in gesprek zijn met Iran

WASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.

43 minuten geleden
Bolsonaro mag rest van straf onder huisarrest uitzitten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.

56 minuten geleden
Media: VS sturen 3000 militairen extra naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.

1 uur geleden
Iraanse raket zou boven Libanon zijn onderschept

BEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.

3 uur geleden
Groenlandse premier: belangrijkste Deense verkiezingen ooit

NUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.

5 uur geleden
Terrorismeonderzoek naar Antwerpse minderjarigen om autobrand

ANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.

5 uur geleden