
Tiener Noskova stunt tegen Jabeur op tennistoernooi Adelaide
ADELAIDE (ANP) - De Tsjechische Linda Noskova heeft verrassend de finale bereikt van het toernooi van Adelaide. De 18-jarige tennisster, pas bezig aan haar zesde toernooi op het hoogste niveau, versloeg Ons Jabeur, de Tunesische nummer 2 van de wereld. Noskova had een kleine 2 uur nodig voor winst in drie sets: 6-3 1-6 6-3. In de finale treft ze de Belarussische Aryna Sabalenka.
Noskova had eerder al tweevoudig Australian Openwinnares Victoria Azarenka verslagen. "Ik geloof niet dat een van ons tweeën vandaag op haar best speelde", keek Noskova terug op haar partij tegen Jabeur, een van de favorieten voor de titel op de Australian Open.
Sabalenka bereikte overtuigend de finale op het eerste van twee toernooien in Adelaide. De nummer 5 van de wereld versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu in twee sets. Sabalenka verloor slechts vijf games: 6-3 6-2. "Ik ben blij met het niveau dat ik vandaag haalde", zei Sabalenka, die op jacht is naar haar elfde toernooizege.
Coco Gauff
De finale van het toernooi van Auckland gaat tussen de Amerikaanse Coco Gauff en de Spaanse Rebeka Masarova. Gauff is als eerste geplaatst en verloor nog geen set. In de halve finales was ze veel te sterk voor de Montenegrijnse Danka Kovinic: 6-0 6-2. Masarova, de nummer 130 van de wereld en als qualifier in het hoofdtoernooi beland, versloeg in haar halve finale de Belgische Ysaline Bonaventure: 6-3 6-3.
Voor de 18-jarige Gauff is het haar vierde finale, en de eerste sinds ze vorig jaar op Roland Garros werd verslagen door de Poolse Iga Swiatek. Ze heeft al twee WTA-titels op zak. Voor Masarova is het haar eerste finale op dit niveau. Eerder in het toernooi versloeg ze de Amerikaanse Sloane Stephens, de nummer 2 van de plaatsingslijst.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
13 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
13 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
14 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
14 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.
16 uur geleden