Tiener Noskova slaat toernooifavoriet Swiatek uit Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is al in de derde ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De nummer 1 van de wereld, een grote favoriet voor de eindzege, liet zich verrassen door de pas 19-jarige Linda Noskova. De Tsjechische nummer 50 van de wereld verloor de eerste set met 6-3, maar vocht zich knap terug en won vervolgens de tweede set met 6-3 en de beslissende derde met 6-4.
Swiatek won in haar carrière al vier grand slams: drie keer Roland Garros en een keer de US Open.
Geen vuiltje
Noskova maakt dit jaar haar debuut in het hoofdtoernooi van het grandslamtoernooi in Melbourne. Ze presteerde iets bijzonders door als tiener de hoogst geplaatste speelster uit het toernooi te werken. Het gebeurde eerder in 1999, toen Française Amelié Mauresmo de Amerikaanse Lindsay Davenport versloeg.
Er leek geen vuiltje aan de lucht voor Swiatek. De 22-jarige Poolse brak halverwege de eerste set de servicegame van Noskova en won vervolgens met 6-3. In het tweede bedrijf begon Swiatek nog sterk, maar ze verzuimde door te drukken. Noskova werkte in twee van haar opslagbeurten breakpoints weg en sloeg zelf toe in de achtste game. Ze kwam 5-3 voor en serveerde uit voor 6-3.
'Sprakeloos'
In de beslissende set brak Noskova al vroeg de servicebeurt van Swiatek, maar de Poolse wist meteen terug te breken en hield nog even de hoop dat ze de partij weer in handen kon nemen. Maar de explosieve Noskova, die tien aces sloeg in de wedstrijd, verraste haar weer met een break. Swiatek wist die tegenslag niet meer boven te komen en zag lijdzaam toe hoe Noskova het afmaakte op haar eerste wedstrijdpunt.
"Ik ben sprakeloos, sta nog na te trillen", zei Noskova na afloop. "Ik wist dat het een geweldige wedstrijd zou worden tegen de nummer 1 van de wereld, maar ik had echt niet gedacht dat het zo zou eindigen. Ik ben gewoon heel blij dat ik deze ronde heb doorstaan."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
19 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
2 dagen geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden