Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Zwitsers eisen actie tegen klimaatverandering

Tienduizenden Zwitsers eisen actie tegen klimaatverandering

BERN (ANP/DPA/RTR) - Meer dan 60.000 Zwitsers zijn zaterdag, minder dan een maand voor de nationale verkiezingen, in Bern de straat op gegaan om op de kortst mogelijke termijn strengere maatregelen tegen klimaatverandering te eisen. De activisten maakten zich massaler dan ooit sterk voor "gerechtigheid voor het milieu".

Volgens de organisatoren zorgen met name de noordelijke landen in de wereld voor de klimaatcrisis, terwijl de mensen in het zuiden met de ergste gevolgen worden opgezadeld. Tijdens de protestmars door het centrum van de hoofdstad, waar de regerings- en parlementsgebouwen staan, waren spandoeken te zien met teksten als "Was het klimaat maar een bank, dan hadden we het allang gered" en "Het bos brandt, de noordpool smelt, de politiek pit".

Zwitserland kampt zelf ook zwaar met de gevolgen van de opwarming van de aarde, die daar gemiddeld nog twee keer sneller verloopt dan elders op de wereld. De gletsjers in het land zijn in twee jaar tijd tien procent kleiner geworden. September was de warmste maand in de geschiedenis van de weermetingen.

"Veel Zwitsers hebben de hoop verloren, omdat de regering nieuwe wegen goedkeurt en de klimaatwet vertraagt. Maar vandaag waren we heel sterk", verklaarde Greenpeace-vertegenwoordiger Georg Klingler de enorme opkomst.

Meer uit Buitenland

Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

6 minuten geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

21 minuten geleden
Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

45 minuten geleden
Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

1 uur geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

5 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

7 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

8 uur geleden