Tienduizenden Zwitsers eisen actie tegen klimaatverandering
BERN (ANP/DPA/RTR) - Meer dan 60.000 Zwitsers zijn zaterdag, minder dan een maand voor de nationale verkiezingen, in Bern de straat op gegaan om op de kortst mogelijke termijn strengere maatregelen tegen klimaatverandering te eisen. De activisten maakten zich massaler dan ooit sterk voor "gerechtigheid voor het milieu".
Volgens de organisatoren zorgen met name de noordelijke landen in de wereld voor de klimaatcrisis, terwijl de mensen in het zuiden met de ergste gevolgen worden opgezadeld. Tijdens de protestmars door het centrum van de hoofdstad, waar de regerings- en parlementsgebouwen staan, waren spandoeken te zien met teksten als "Was het klimaat maar een bank, dan hadden we het allang gered" en "Het bos brandt, de noordpool smelt, de politiek pit".
Zwitserland kampt zelf ook zwaar met de gevolgen van de opwarming van de aarde, die daar gemiddeld nog twee keer sneller verloopt dan elders op de wereld. De gletsjers in het land zijn in twee jaar tijd tien procent kleiner geworden. September was de warmste maand in de geschiedenis van de weermetingen.
"Veel Zwitsers hebben de hoop verloren, omdat de regering nieuwe wegen goedkeurt en de klimaatwet vertraagt. Maar vandaag waren we heel sterk", verklaarde Greenpeace-vertegenwoordiger Georg Klingler de enorme opkomst.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).
45 minuten geledenLONDEN (ANP) - Door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbots geven gebruikers in ongeveer de helft van de gevallen problematisch medisch advies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de gezondheidsrisico's van door AI gegenereerde adviezen, waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het medische tijdschrift BMJ Open.
48 minuten geledenLIMA (ANP) - De Peruaanse rechtse presidentskandidaat Rafael López Aliaga heeft dinsdag opgeroepen de eerste ronde van de verkiezingen in het land nietig te verklaren. Hij beweerde dat er sprake was van fraude, al leverde hij daarvoor geen bewijs.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zei dinsdag dat er veel wantrouwen bestaat tussen Washington en Teheran en dat dit "niet van de ene op de andere dag kan worden weggenomen". Vance deed zijn uitspraak tijdens het evenement Turning Point USA.
51 minuten geledenTSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In verschillende delen van Gaza zijn dinsdag doden gevallen door Israëlische aanvallen, melden lokale autoriteiten. Onder de doden zou ook een 3-jarig kind zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.
5 uur geleden