Tienduizenden werknemers weg bij Foxconn vanwege lockdown
ZHENGZHOU (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 werknemers van de Chinese fabriek van Apple-leverancier Foxconn zijn naar verluidt vertrokken vanwege de aangekondigde lockdown in de stad Zhengzhou, waar de fabriek staat. De meesten van hen waren onlangs aangenomen en werkten nog niet eens aan de productie van de iPhones.
Autoriteiten in Zhengzhou kondigden een lockdown van vijf dagen aan voor delen van de stad vanwege het hoge aantal coronabesmettingen. De lockdown gaat vrijdag om middernacht in. Voor die tijd proberen mensen in allerijl weg te komen. Op video's die vrijdag op Chinese sociale media zijn geplaatst zijn lange rijen met werknemers te zien die in de rij staan voor bussen.
De exodus van personeel bij 's werelds grootste iPhone-fabriek is een nieuwe klap voor het Taiwanese bedrijf, dat al langer last heeft van strenge coronabeperkingen. Die wakkeren niet alleen de ontevredenheid onder werknemers aan, ook zitten ze de productie van iPhones in de weg in aanloop naar de feestdagen.
Er zijn ook steeds meer zorgen over de beschikbaarheid van de apparaten van Apple. Het vertrek van tienduizenden werknemers bemoeilijkt namelijk de doelstelling van Foxconn om de productie eind november, na de soms gewelddadige onrust, weer volledig op gang te brengen, zo klinkt het.
Foxconn, formeel bekend als Hon Hai Precision Industry, weigerde tegen persbureau Reuters commentaar te geven. Apple, dat donderdag zei nog genoeg personeel in de fabriek te hebben, gaf vrijdag geen commentaar.
Werknemers klaagden eerder over het moeten delen van slaapzalen met collega's die positief zijn getest op corona. Ze beweren dat ze zijn misleid over compensatievergoedingen in de fabriek die goed is voor 70 procent van de wereldwijde iPhone-verschepingen.
Foxconn bood donderdag 10.000 yuan, omgerekend zo'n 1340 euro, aan protesterende werknemers die ermee instemden ontslag te nemen en de fabriek te verlaten. Foxconn lanceerde eerder deze maand een campagne voor het aanwerven van personeel. Daarbij werden bonussen en hogere salarissen beloofd ter compensatie van de coronabeperkingen.
Meer uit Financieel
POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
5 uur geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
5 uur geleden