Tienduizenden vrijwilligers ruimen zwerfafval op tijdens actiedag
DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers gaan zaterdag de straat op om zwerfafval op te ruimen tijdens de 22e editie van de Landelijke Opschoondag. In totaal staan er 2525 schoonmaakacties gepland, verspreid over heel Nederland. Behalve individuele burgers hebben ook veel sportclubs, scholen, bedrijven, verenigingen, gemeenten en enkele vakantieparken hun steun toegezegd.
Van tevoren hebben zich 38.125 mensen en organisaties aangemeld voor de actiedag, maar het aantal deelnemers kan gedurende de dag nog oplopen, verwacht de organisatie.
De Landelijke Opschoondag wordt georganiseerd door Supporter van Schoon, een initiatief van Verpact, wat voorheen onder meer Nederland Schoon was. Vorig jaar hadden zich van tevoren ruim 37.000 vrijwilligers aangemeld voor de actiedag, maar uiteindelijk waren er ongeveer 50.000 deelnemers omdat veel mensen zich op het laatste moment nog inschreven.
Ook langs de Nederlandse oevers van de Maas wordt zaterdag schoongemaakt, voor de Maas Cleanup. Volgens de organisatie staan er meer dan 250 opruimacties gepland, die worden uitgevoerd door ruim 10.000 vrijwilligers. Het is de eerste keer dat deze van oorsprong Limburgse actiedag het gehele Nederlandse deel van de Maas bestrijkt. De organisatie verwacht "extreme hoeveelheden afval" aan te treffen op de oevers, door de hoge waterstanden van de Maas de afgelopen maanden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Venezolanen in Nederland hebben dubbele gevoelens over de aanvallen van de Verenigde Staten op Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Ze zijn blij en opgelucht, maar ze hebben ook zorgen over de mensen in Venezuela en de toekomst van het land. Dit stelt Brigitte Moreno, voorzitter van de stichting Alianza Holanda Venezuela. "Het is een moment waar we heel lang naar hebben uitgekeken."
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof heeft de premiers Mike Eman (Aruba) en Gilmar Pisas (Curaçao) en gezaghebber John Soliano (Bonaire) laten weten "dat zij en de mensen op de eilanden op onze steun kunnen rekenen in deze onzekere tijd". Dat meldt de premier op X naar aanleiding van de Amerikaanse aanval op buurland Venezuela.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse militaire aanval op Venezuela kan in de Tweede Kamer op zowel afkeurende als instemmende reacties rekenen. Linkse partijen roepen het kabinet op het Amerikaanse optreden te veroordelen, de PVV reageert juist enthousiast.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Venezuela op aan familie en vrienden te laten weten of ze oké zijn. Nederlanders die hulp nodig hebben, wordt geadviseerd contact op te nemen met reisorganisaties of het ministerie. De oproep komt nadat de hoofdstad van het land zaterdagochtend werd opgeschrikt door een reeks explosies.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Verschillende busvervoerders houden de bussen binnen wegens de hoeveelheid sneeuw op de wegen. Regionale vervoerder Breng haalt in Gelderland bussen die buiten waren naar binnen, Arriva houdt op zaterdagochtend bussen binnen in Brabant.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het spoornet ondervindt veel last van het winterse weer dat over Nederland trekt. Dat meldt de NS op de eigen website. Volgens de vervoerder veroorzaakt sneeuw op meerdere plekken storingen in het land.
2 uur geleden