Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden vrijwilligers ruimen zwerfafval op tijdens actiedag

Tienduizenden vrijwilligers ruimen zwerfafval op tijdens actiedag

DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers gaan zaterdag de straat op om zwerfafval op te ruimen tijdens de 22e editie van de Landelijke Opschoondag. In totaal staan er 2525 schoonmaakacties gepland, verspreid over heel Nederland. Behalve individuele burgers hebben ook veel sportclubs, scholen, bedrijven, verenigingen, gemeenten en enkele vakantieparken hun steun toegezegd.

Van tevoren hebben zich 38.125 mensen en organisaties aangemeld voor de actiedag, maar het aantal deelnemers kan gedurende de dag nog oplopen, verwacht de organisatie.

De Landelijke Opschoondag wordt georganiseerd door Supporter van Schoon, een initiatief van Verpact, wat voorheen onder meer Nederland Schoon was. Vorig jaar hadden zich van tevoren ruim 37.000 vrijwilligers aangemeld voor de actiedag, maar uiteindelijk waren er ongeveer 50.000 deelnemers omdat veel mensen zich op het laatste moment nog inschreven.

Ook langs de Nederlandse oevers van de Maas wordt zaterdag schoongemaakt, voor de Maas Cleanup. Volgens de organisatie staan er meer dan 250 opruimacties gepland, die worden uitgevoerd door ruim 10.000 vrijwilligers. Het is de eerste keer dat deze van oorsprong Limburgse actiedag het gehele Nederlandse deel van de Maas bestrijkt. De organisatie verwacht "extreme hoeveelheden afval" aan te treffen op de oevers, door de hoge waterstanden van de Maas de afgelopen maanden.

Meer uit Binnenland

Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

45 minuten geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

1 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

5 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

6 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

10 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

20 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

1 dag geleden