Tienduizenden vrijwilligers ruimen zwerfafval op tijdens actiedag
DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers gaan zaterdag de straat op om zwerfafval op te ruimen tijdens de 22e editie van de Landelijke Opschoondag. In totaal staan er 2525 schoonmaakacties gepland, verspreid over heel Nederland. Behalve individuele burgers hebben ook veel sportclubs, scholen, bedrijven, verenigingen, gemeenten en enkele vakantieparken hun steun toegezegd.
Van tevoren hebben zich 38.125 mensen en organisaties aangemeld voor de actiedag, maar het aantal deelnemers kan gedurende de dag nog oplopen, verwacht de organisatie.
De Landelijke Opschoondag wordt georganiseerd door Supporter van Schoon, een initiatief van Verpact, wat voorheen onder meer Nederland Schoon was. Vorig jaar hadden zich van tevoren ruim 37.000 vrijwilligers aangemeld voor de actiedag, maar uiteindelijk waren er ongeveer 50.000 deelnemers omdat veel mensen zich op het laatste moment nog inschreven.
Ook langs de Nederlandse oevers van de Maas wordt zaterdag schoongemaakt, voor de Maas Cleanup. Volgens de organisatie staan er meer dan 250 opruimacties gepland, die worden uitgevoerd door ruim 10.000 vrijwilligers. Het is de eerste keer dat deze van oorsprong Limburgse actiedag het gehele Nederlandse deel van de Maas bestrijkt. De organisatie verwacht "extreme hoeveelheden afval" aan te treffen op de oevers, door de hoge waterstanden van de Maas de afgelopen maanden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft voorlopig geen dwangsom te betalen aan gedupeerden van de toeslagenaffaire die te lang wachten op een beslissing over schadevergoeding. De dwangsommen worden opgeschort tot 3 juni volgend jaar. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil alternatieven voor het verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties bespreken met de Tweede Kamer. Op het voorstel voor zo'n verbod kwam veel kritiek, schrijven ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) en David van Weel (Justitie, VVD) in een Kamerbrief. Een woordvoerder van minister Heerma zegt nog niet of het wetsvoorstel definitief van de baan is.
2 uur geleden