Tienduizenden vluchten voor vulkaan op Filipijnen
MANILLA (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - Tienduizenden mensen op de Filipijnen zijn maandag geëvacueerd voor een uitgebarsten vulkaan op ongeveer 60 kilometer ten zuiden van de Filipijnse hoofdstad Manilla. Sinds maandag spuwt de vulkaan lava en er zijn aanwijzingen voor een verdere uitbarsting.
Ook heeft de vulkaan een gigantische kolom van as en rook uitgestoten. Minstens 24.000 mensen zijn hun huizen ontvlucht nadat de stroomvoorziening in plaatsen in de buurt van de vulkaan was afgesloten en sommige wegen onbegaanbaar waren. Honderden internationale vluchten zijn geannuleerd. Mogelijk moeten 300.000 mensen worden geëvacueerd, zeggen de autoriteiten.
Huizen en straten in de wijde omgeving zijn bedekt met een laag as. Een man kwam in Calamba door een verkeersongeval in de asregen om het leven, drie mensen raakten gewond.
Gevaarlijke vulkaan
Scholen in het vulkaangebied, overheidsgebouwen en de Filipijnse effectenbeurs bleven maandag uit voorzorg gesloten.
De Mount Taal wordt gezien als een van de gevaarlijkste vulkanen van Zuidoost-Azië. Tot op heden zijn 35 uitbarstingen bekend, die hebben geleid tot meerdere dodelijke slachtoffers.
Meer uit Buitenland
CHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
17 minuten geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
1 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
8 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
8 uur geleden