Tienduizenden tieners melden zich voor coronaprik in Frankrijk
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk is dinsdag begonnen met het inenten van jongeren vanaf twaalf jaar tegen het coronavirus. De ingeënte tieners behoren tot de jongste mensen in Europa die zo'n prik hebben gehad. Verpleegkundigen gebruiken in sommige gevallen extra kleine naalden bij het vaccineren van hun jonge landgenoten.
Jongeren zijn niet verplicht zich te laten inenten. Ze kunnen ook zonder vaccin gewoon naar school. Toch hebben zich tienduizenden tieners gemeld. "Dat is meer dan verwacht. Een aangename verrassing", concludeerde topman Stanislas Niox-Chateau van de website Doctolib, dat het maken van afspraken via internet coördineert.
Tieners kunnen sinds maandag terecht op die site en dat leidde tot 62.000 afspraken. In Marseille stonden dinsdagochtend jongeren in de rij bij een vaccinatiecentrum. Een 14-jarig meisje vertelde dat ze kwetsbare familieleden wil beschermen door zich met het Pfizer/BioNTech-vaccin te laten prikken. "En dan kan ik deze zomer overal naartoe."
Kleinere naalden
In Vitry-sur-Seine bij Parijs vertelde een moeder dat ze haar 12-jarige zoon zo snel mogelijk wilde laten vaccineren. De verpleegkundige gebruikte daarbij een injectienaald die ongeveer de helft kleiner is dan het gebruikelijke type. "Kinderen hebben kleinere armen, dus hebben we kleinere naalden nodig", legde ze uit. "Zo voorkomen we dat we het bot raken terwijl we kinderen vaccineren."
De autoriteiten beginnen met het prikken van tieners nu de vraag naar vaccins afneemt onder volwassenen. In Frankrijk hebben tot dusver ruim 30 miljoen mensen zeker één vaccindosis gehad. Dat komt neer op ongeveer 58 procent van de volwassenen. Het Pasteur-instituut schat dat 80 procent van de bevolking ingeënt moet worden om groepsimmuniteit te bereiken.
Deltavariant
De regering maakt zich ondertussen ook zorgen over de verspreiding van de deltavariant van het virus, die voor het eerst opdook in India. Die mutant grijpt nu onder meer om zich heen in het Verenigd Koninkrijk. Daar zag premier Boris Johnson zich deze week genoodzaakt een geplande versoepeling van coronamaatregelen uit te stellen.
De deltavariant is in Frankrijk goed voor ongeveer 2 tot 4 procent van de nieuwe coronabesmettingen. "Dat lijkt misschien weinig, maar Engeland bevond zich een paar weken geleden in dezelfde situatie", benadrukte minister van Volksgezondheid Olivier Véran dinsdag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
15 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
16 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
16 uur geleden