Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden protesteren in Madrid tegen amnestie voor Catalanen

Tienduizenden protesteren in Madrid tegen amnestie voor Catalanen

MADRID (ANP/AFP/DPA) - In Madrid hebben tienduizenden mensen gedemonstreerd tegen de voorgenomen amnestie voor Catalaanse separatisten. Volgens schattingen van de politie gaven ongeveer 45.000 mensen gehoor aan de oproep van oppositiepartij Partido Popular (PP) om te demonstreren tegen de amnestiewet. De PP heeft het over 70.000 demonstranten.

De mars van zondag werd bijgewoond door partijleider Alberto Nuñez Feijóo van de conservatieve PP. In de menigte waren veel Spaanse en Europese vlaggen te zien en spandoeken met teksten als "Sánchez-verrader". Er werden leuzen gescandeerd als "Sánchez naar de gevangenis".

De sociaaldemocratische premier Pedro Sánchez beloofde amnestie voor de Catalaanse separatisten in ruil voor hun steun om een regering te vormen. Hoewel de PP de grootste werd bij de verkiezingen van juli vorig jaar, slaagde die partij er niet in om een regering te vormen. Daardoor kon de zittende premier Sánchez zijn ambt voortzetten.

De amnestiewet moet ervoor zorgen dat Catalaanse activisten niet kunnen worden vervolgd voor hun rol in de poging tot het uitroepen van een onafhankelijk Catalonië in 2017. Dinsdag moet de wet worden gepresenteerd aan het Spaanse Lagerhuis. Naar verwachting duurt het nog enkele maanden voordat de wet van kracht wordt.

Meer uit Buitenland

Senaat VS na chaos op luchthavens voor einde shutdown ministerie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.

8 minuten geleden
Iran bedreigt hotels waar Amerikaanse militairen verblijven

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.

24 minuten geleden
Duitse buitenlandminister verwacht snel gesprek tussen Iran en VS

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.

1 uur geleden
Israëlisch leger vraagt Libanezen te evacueren, explosies Beiroet

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.

2 uur geleden
Iran meldt aanvallen op Israël en Golfstaten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.

2 uur geleden
Israël meldt grootschalige luchtaanvallen op centrum Teheran

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.

5 uur geleden
Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

11 uur geleden