Tienduizenden protesteren in Madrid tegen amnestie voor Catalanen
MADRID (ANP/AFP/DPA) - In Madrid hebben tienduizenden mensen gedemonstreerd tegen de voorgenomen amnestie voor Catalaanse separatisten. Volgens schattingen van de politie gaven ongeveer 45.000 mensen gehoor aan de oproep van oppositiepartij Partido Popular (PP) om te demonstreren tegen de amnestiewet. De PP heeft het over 70.000 demonstranten.
De mars van zondag werd bijgewoond door partijleider Alberto Nuñez Feijóo van de conservatieve PP. In de menigte waren veel Spaanse en Europese vlaggen te zien en spandoeken met teksten als "Sánchez-verrader". Er werden leuzen gescandeerd als "Sánchez naar de gevangenis".
De sociaaldemocratische premier Pedro Sánchez beloofde amnestie voor de Catalaanse separatisten in ruil voor hun steun om een regering te vormen. Hoewel de PP de grootste werd bij de verkiezingen van juli vorig jaar, slaagde die partij er niet in om een regering te vormen. Daardoor kon de zittende premier Sánchez zijn ambt voortzetten.
De amnestiewet moet ervoor zorgen dat Catalaanse activisten niet kunnen worden vervolgd voor hun rol in de poging tot het uitroepen van een onafhankelijk Catalonië in 2017. Dinsdag moet de wet worden gepresenteerd aan het Spaanse Lagerhuis. Naar verwachting duurt het nog enkele maanden voordat de wet van kracht wordt.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
7 uur geleden