Tienduizenden protesteren in Belgrado na doden op treinstation
BELGRADO (ANP/AFP) - Tienduizenden demonstranten eisten zondag in de Servische hoofdstad Belgrado dat de regering de verantwoordelijkheid neemt voor de instorting van een dak van een treinstation. Daardoor kwamen vorige maand vijftien mensen om. De demonstratie was georganiseerd door studenten, die overheidscorruptie willen aankaarten.
De Servische regering staat onder druk door landelijke anticorruptiedemonstraties na het dodelijke ongeluk in de noordelijke stad Novi Sad. De instorting van het pas gerestaureerde dak roept vragen op over de aanbesteding van openbare projecten en het toezicht op de uitvoering ervan.
Het protest van zondag begon met vijftien minuten stilte, gevolgd door lawaai van fluitjes en vuvuzela's. Volgens het Servische ministerie van Binnenlandse Zaken kwamen 29.000 mensen op het protest af. Burgers uit heel Servië, van boeren tot acteurs, waren naar Belgrado gekomen om de studenten te steunen. Ook in de zuidelijke stad Nis werd gedemonstreerd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
52 minuten geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
7 uur geleden