Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden moslims straat op voor anti-Franse protesten

Tienduizenden moslims straat op voor anti-Franse protesten

DHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen zijn een dag na de moorden in Nice de straat opgegaan in Pakistan, Bangladesh en de Palestijnse gebieden voor anti-Franse protesten.

Demonstranten trokken door de straten van hoofdstad Dhaka en scandeerden leuzen als "boycot Franse producten". Ook droegen ze spandoeken waarop de Franse president Emmanuel Macron "de grootste terrorist ter wereld" wordt genoemd.

In Pakistan gebruikte de politie traangas tegen duizenden demonstranten die richting de Franse ambassade in Islamabad liepen. Sommige actievoerders probeerden door de barricades van de politie te breken.

Islamofoob

In de islamitische wereld wordt al langer gedemonstreerd tegen Frankrijk. Boze moslims verwijten Macron islamofoob te zijn. De Franse leider heeft zich na de recente moord op leraar Samuel Paty fel uitgesproken tegen islamitisch extremisme. Ook verdedigde hij het publiceren van spotprenten van de profeet Mohammed, iets wat onder moslims erg gevoelig ligt. "Macron kent de macht van de islam niet", zei een demonstrant in Dhaka.

Frankrijk is de afgelopen jaren herhaaldelijk opgeschrikt door jihadistisch geweld. In Nice vielen donderdagochtend drie doden toen een jonge Tunesiër mensen aanviel in een kerk. Hij was gewapend met een mes en zou "Allahu akbar" (God is de grootste) hebben geroepen. Docent Paty was eerder in de maand onthoofd bij Parijs nadat hij spotprenten van Mohammed had getoond voor de klas.

Meer uit Buitenland

Louvre-museum Parijs dicht na roof

PARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre-museum in Parijs blijft zondag gesloten na een roof. Volgens de Franse minister van Cultuur vond de diefstal plaats toen het museum opende en loopt er nu een onderzoek. Meerdere dieven zouden stukken hebben gestolen uit de juwelencollectie van keizer Napoleon en diens vrouw, meldt Le Parisien. Een persoon zou zijn gearresteerd.

41 minuten geleden
Hotelgasten laten zich niet afschrikken door krokodil in zwembad

PORT DOUGLAS (ANP/AFP) - Een jonge krokodil heeft korte tijd in een zwembad van een vijfsterrenhotel in het Australische Port Douglas gelogeerd. Hotelgasten waren aan het zonnen naast het zwembad, zo is te zien op een TikTok-video van een van de gasten.

50 minuten geleden
Politie België waarschuwt voor ontsnapte verkrachter

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische politie waarschuwt voor een gevaarlijke ontsnapte verkrachter en vraagt de bevolking om tips. De man is op de lijst van meest gezochte voortvluchtige criminelen gezet, meldt de Vlaamse zender VRT.

56 minuten geleden
Media: Israël voert luchtaanvallen uit op Gaza

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - Israël heeft, ondanks een bestand, luchtaanvallen uitgevoerd op de Palestijnse Gazastrook. Dat meldt de Israëlische zender Channel 12. De aanvallen volgen op berichten dat een voertuig van het Israëlische leger bij Rafah in het zuiden van de Gazastrook zou zijn beschoten. De luchtaanvallen waren op dat gebied gericht.

1 uur geleden
Hamas verwerpt Amerikaanse aantijging over schending bestand

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas verwerpt de aantijging dat de groep op het punt staat het bestand met Israël over Gaza te schenden. Volgens Hamas zijn de beschuldigingen, die worden gemeld door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, onjuist.

2 uur geleden
Tropische storm Fengshen doodt gezin van vijf in Filipijnen

PITOGO (ANP/AFP) - De tropische storm Fengshen heeft op het eiland Luzon in de Filipijnen een gezin van vijf personen om het leven gebracht.

2 uur geleden
7 miljoen deelnemers No Kings-protesten

WASHINGTON (ANP/AFP) - Ongeveer 7 miljoen mensen hebben zaterdag in de Verenigde Staten deelgenomen aan de No Kings-demonstraties tegen de regering-Trump. Dat lieten de organisatoren weten.

9 uur geleden