Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden mensen ontdoen hun omgeving van zwerfvuil

Tienduizenden mensen ontdoen hun omgeving van zwerfvuil

BILTHOVEN (ANP) - Tienduizenden deelnemers aan de Landelijke Opschoondag hebben zaterdag zeer uiteenlopende soorten zwerfvuil opgeruimd, zowel in steden en dorpen als langs de oevers van de Maas. Door de invoering van statiegeld komen de opruimers nu minder blikjes en flesjes tegen dan voorheen. Andere soorten afval blijven hardnekkig. "Kauwgom en sigarettenpeuken bijvoorbeeld. Je moet je bedenken dat zo'n peuk zo lang blijft liggen, dat je het vergaan ervan waarschijnlijk zelf niet meemaakt", vertelt algemeen directeur Hester Klein Lankhorst van organisator Verpact.

De 'voorjaarsschoonmaak' werd voor de 22e keer gehouden. Er hadden zich zo'n 40.000 mensen voor aangemeld via de website. Dat waren er wat minder dan vorig jaar, toen de organisatie rond de 50.000 aanmeldingen kreeg. Klein Lankhorst nuanceert het belang van dit officiële getal. "We weten dat er veel meer mensen meedoen, lang niet iedereen meldt zich aan."

Tegelijk met de Opschoondag werd langs de Maas én langs vertakkingen van de rivier grote schoonmaak gehouden. Deze Maas Cleanup trok juist meer mensen dan in voorgaande jaren. In het hele stroomgebied tussen Eijsden en Rotterdam waren in totaal 250 lokale opruimacties, waar in totaal circa 14.500 vrijwilligers aan meededen. Zij ontdeden de oevers volgens een eerste schatting van de organisatie achter de actie van meer dan 250.000 kilo afval.

Supbpards

Onder de deelnemers van de Opschoondag waren onder meer mensen op supboards die in Amersfoort troep uit het water haalden. Verpact-directeur Klein Lankhorst zelf ging in Bilthoven op pad met burgemeester van De Bilt Sjoerd Potters, waar ze tevreden vaststelden dat de straten er al "redelijk schoon" bij lagen.

In Vlaardingen kwamen vrijwilligers die zwerfafval aan het opruimen waren een 'verdachte tas' tegen, die later een zelfgemaakt explosief bleek te bevatten.

Verpact is de organisatie waarin onder meer het Afvalfonds Verpakkingen, Nederland Schoon en Statiegeld Nederland zijn opgegaan. De organisatie voert het wettelijk verplichte recyclingbeleid uit voor producenten en importeurs.

Meer uit Binnenland

Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

2 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

2 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

3 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

3 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

4 uur geleden
Bezoek Holocaustmuseum was genoemd als optie, zegt Marcouch

ARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".

4 uur geleden
Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

4 uur geleden