Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden mensen ontdoen hun omgeving van zwerfvuil

Tienduizenden mensen ontdoen hun omgeving van zwerfvuil

BILTHOVEN (ANP) - Tienduizenden deelnemers aan de Landelijke Opschoondag hebben zaterdag zeer uiteenlopende soorten zwerfvuil opgeruimd, zowel in steden en dorpen als langs de oevers van de Maas. Door de invoering van statiegeld komen de opruimers nu minder blikjes en flesjes tegen dan voorheen. Andere soorten afval blijven hardnekkig. "Kauwgom en sigarettenpeuken bijvoorbeeld. Je moet je bedenken dat zo'n peuk zo lang blijft liggen, dat je het vergaan ervan waarschijnlijk zelf niet meemaakt", vertelt algemeen directeur Hester Klein Lankhorst van organisator Verpact.

De 'voorjaarsschoonmaak' werd voor de 22e keer gehouden. Er hadden zich zo'n 40.000 mensen voor aangemeld via de website. Dat waren er wat minder dan vorig jaar, toen de organisatie rond de 50.000 aanmeldingen kreeg. Klein Lankhorst nuanceert het belang van dit officiële getal. "We weten dat er veel meer mensen meedoen, lang niet iedereen meldt zich aan."

Tegelijk met de Opschoondag werd langs de Maas én langs vertakkingen van de rivier grote schoonmaak gehouden. Deze Maas Cleanup trok juist meer mensen dan in voorgaande jaren. In het hele stroomgebied tussen Eijsden en Rotterdam waren in totaal 250 lokale opruimacties, waar in totaal circa 14.500 vrijwilligers aan meededen. Zij ontdeden de oevers volgens een eerste schatting van de organisatie achter de actie van meer dan 250.000 kilo afval.

Supbpards

Onder de deelnemers van de Opschoondag waren onder meer mensen op supboards die in Amersfoort troep uit het water haalden. Verpact-directeur Klein Lankhorst zelf ging in Bilthoven op pad met burgemeester van De Bilt Sjoerd Potters, waar ze tevreden vaststelden dat de straten er al "redelijk schoon" bij lagen.

In Vlaardingen kwamen vrijwilligers die zwerfafval aan het opruimen waren een 'verdachte tas' tegen, die later een zelfgemaakt explosief bleek te bevatten.

Verpact is de organisatie waarin onder meer het Afvalfonds Verpakkingen, Nederland Schoon en Statiegeld Nederland zijn opgegaan. De organisatie voert het wettelijk verplichte recyclingbeleid uit voor producenten en importeurs.

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

34 minuten geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

34 minuten geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

2 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

10 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

10 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

14 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

14 uur geleden