
Tienduizenden lopen mars naar Vredespaleis, eersten aangekomen
DEN HAAG (ANP) - De eerste demonstranten die deelnemen aan het protest in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël zijn aangekomen bij het Vredespaleis. Dat meldt een ANP-verslaggever die meeloopt. Bij het Vredespaleis staan honderden mensen, net als de deelnemers aan het protest veelal ook in het rood gekleed, de demonstranten op te wachten.
Er staat onder meer een koor te zingen en ook is er een groep in het rood gehulde menselijke standbeelden met wit geschminkte gezichten. De demonstranten die het Vredespaleis hebben bereikt, lopen vervolgens weer verder, aldus de verslaggever. Onderweg staan owaterpunten, zo meldde de organisatie eerder.
Tienduizenden mensen verzamelden zich eerst op het Malieveld, om daarna een mars naar het Vredespaleis te lopen. Vervolgens lopen de demonstranten weer terug naar het Malieveld. Sommigen hebben borden mee met daarop leuzen als "Not in my name" en "Stop met internationaal recht-breien".
Vrijwel iedereen is in het rood, op verzoek van de organisatie. Die wilde zo een 'rode lijn' tonen. De organisatie stelt een symbolische en fysieke rode lijn te trekken. "Daarmee roepen we de Nederlandse regering op om ook een duidelijke grens te trekken: stop de politieke, economische en militaire steun aan Israël zolang het de toegang tot hulpgoederen blokkeert en zich schuldig maakt aan oorlogsmisdaden en structurele mensenrechtenschendingen in Gaza en de bezette Palestijnse gebieden."
Meer uit Binnenland
VALKENSWAARD (ANP) - Op de A2 bij Valkenswaard is dinsdagavond een ernstig ongeluk gebeurd waarbij een vrachtwagen en meerdere andere voertuigen betrokken zijn. De vrachtwagen schoot door nog onbekende oorzaak door de middenberm, laat ANWB Verkeersinformatie weten. Het voertuig heeft daarbij in tegengestelde richting veel auto's geraakt.
5 uur geledenEPE (ANP) - Een wolf heeft dinsdagochtend een hond gebeten in het natuurgebied Renderklippen bij het Gelderse Epe. De hond maakt het "verder goed", meldt de gemeente.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ingang van de Israëlische ambassade in Den Haag is in de nacht van maandag op dinsdag vernield en beklad met rode verf. Dit meldt de ambassade op X. De vernieling gebeurde rond 03.30 uur, aldus een woordvoerder van de politie. Er zijn drie verdachten opgepakt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag voor de rechtbank in Rotterdam twee jaar cel geëist, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen een 86-jarige man uit Oud-Alblas, die op 6 januari zou hebben geprobeerd zijn echtgenote (84) te wurgen in hun woning. Het paar was bijna zestig jaar getrouwd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dekenberaad heeft strafrechtadvocaten een e-mail gestuurd met de oproep zich te melden als ze bereid zijn om Ridouan Taghi te verdedigen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder op de advocatuur na berichtgeving door het AD. De hoofdverdachte in het Marengo-proces zit nog altijd zonder advocaat na de arrestatie van zijn raadsman Vito Shukrula, in april.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijk informatiesysteem van het Openbaar Ministerie is sinds 17 juli niet up-to-date. Dat schrijven de verantwoordelijke demissionaire bewindspersonen in een brief aan de Tweede Kamer over de impact van het offline halen van het OM.
12 uur geledenREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft voormalig profvoetballer Ronnie S. (41) zeven jaar cel opgelegd voor drugshandel en witwassen. De oud-speler van onder meer NAC en FC Twente is schuldig aan de handel in cocaïne. De straf tegen hem viel lager uit dan de dertien jaar die het Openbaar Ministerie tegen hem had geëist. De rechtbank vindt niet alle verdenkingen bewezen.
14 uur geleden