Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Japanners geëvacueerd na overstromingen

Tienduizenden Japanners geëvacueerd na overstromingen

TOKIO (ANP/RTR/AFP/BLM) - Zeker 75.000 Japanners hebben huis en haard moeten verlaten vanwege hevig noodweer en overstromingen. Vooral het zuidelijke eiland Kyushu is getroffen, zei premier Shinzo Abe tegen Japanse media.

De regering heeft de hoogste alarmfase uitgeroepen en duizenden troepen gestuurd naar het getroffen gebied om de bewoners in veiligheid te brengen. Zeker dertien mensen worden vermist na meerdere aardverschuivingen. Twee slachtoffers zijn uit de modder gehaald, maar zijn vermoedelijk dood. Abe waarschuwde dat de zware regenval waarschijnlijk tot zondag zal aanhouden en dat mensen in het gebied op hun hoede moeten zijn.

Op beelden van de Japanse televisie waren overstromingen te zien waarbij ook auto's worden meegesleurd door het water.

Meer uit Buitenland

Zweeds parlement stemt tegen Andersson als nieuwe premier

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Het Zweedse parlement heeft niet ingestemd met de benoeming van de partijleider van de sociaaldemocraten, Magdalena Andersson, tot premier. Haar linkse blok won de verkiezingen vorige maand, maar het is nog niet gelukt om een coalitie te vormen.

13 minuten geleden
Dodental door overstromingen Istanbul loopt op

ISTANBUL (ANP/DPA) - Het dodental door de overstromingen in Istanbul is opgelopen tot drie. Reddingswerkers zijn nog op zoek naar vier vermisten.

15 minuten geleden
Tientallen kinderen omgekomen bij instorting Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tientallen scholieren zijn in Pakistan om het leven gekomen door het instorten van een schooldak. De autoriteiten maken melding van 35 doden en meer dan 50 gewonden.

1 uur geleden
Novaja Gazeta meldt arrestatie van hoofdredacteur

MOSKOU (ANP/AFP) - De hoofdredacteur van de onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta is aangehouden. Het dagblad meldt dat Sergej Sokolov is meegenomen voor verhoor nadat zijn huis was doorzocht.

2 uur geleden
15 jaar cel voor Noord-Ierse oud-partijleider om zedenmisdrijven

BELFAST (ANP) - De voormalige leider van de pro-Britse DUP-partij in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson, is veroordeeld tot vijftien jaar cel voor meerdere seksuele misdrijven tegen jonge kinderen. Hij werd afgelopen juni al schuldig bevonden aan de achttien misdrijven, waaronder verkrachting.

2 uur geleden
EU-parlement: onderschat ons niet bij meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement waarschuwt dat EU-landen de rol van het parlement niet moeten onderschatten in de onderhandelingen over de EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Leiders van de EU-landen praten daar donderdag over maar zijn erg verdeeld, vooral over de hoogte van het budget. Na instemming van de lidstaten moet een meerderheid van het parlement de begroting goedkeuren.

2 uur geleden
Schepen bij Roemenië geraakt door luchtdrones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Reddingswerkers zoeken voor de kust van Roemenië naar zeven zeelieden die worden vermist na nachtelijke aanvallen. President Nicușor Dan zei op de EU-top dat luchtdrones twee schepen hebben geraakt.

2 uur geleden