Tienduizenden Japanners geëvacueerd na overstromingen
TOKIO (ANP/RTR/AFP/BLM) - Zeker 75.000 Japanners hebben huis en haard moeten verlaten vanwege hevig noodweer en overstromingen. Vooral het zuidelijke eiland Kyushu is getroffen, zei premier Shinzo Abe tegen Japanse media.
De regering heeft de hoogste alarmfase uitgeroepen en duizenden troepen gestuurd naar het getroffen gebied om de bewoners in veiligheid te brengen. Zeker dertien mensen worden vermist na meerdere aardverschuivingen. Twee slachtoffers zijn uit de modder gehaald, maar zijn vermoedelijk dood. Abe waarschuwde dat de zware regenval waarschijnlijk tot zondag zal aanhouden en dat mensen in het gebied op hun hoede moeten zijn.
Op beelden van de Japanse televisie waren overstromingen te zien waarbij ook auto's worden meegesleurd door het water.
Meer uit Buitenland
BUNIA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) groeit "exponentieel", zegt een vertegenwoordiger van de Verenigde Naties. Volgens de laatste cijfers zijn er ruim 2500 mensen aan overleden en meer dan 5000 mensen besmet geraakt met het virus.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De voorzitter van het Internationaal Strafhof (ICC), Tomoko Akane, zegt niet verrast te zijn dat de Verenigde Staten haar deze week op de sanctielijst hebben gezet. Wel waarschuwt de Japanse topjuriste in haar eerste reactie dat dit soort maatregelen een gevaar kunnen zijn voor de internationale rechtsorde.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil toestemming van techmiljardair Elon Musk om drones uit te rusten met Starlink, meldt de Financial Times op basis van bronnen. Drones die gebruikmaken van de technologie van zijn bedrijf SpaceX kunnen daardoor makkelijker contact houden over langere afstanden en zo aanvallen tot zo'n 200 kilometer over de grens uitvoeren.
2 uur geledenTHUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis is een brand uitgebroken in een restaurant. Volgens de politie zijn er acht mensen gewond geraakt, van wie twee ernstig. Vijf mensen zijn nog vermist.
4 uur geledenTABAKY (ANP/RTR) - Een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië is in de nacht van donderdag op vrijdag geraakt door Russische drones, zeggen de Oekraïense grensautoriteiten. Of er schade is of gewonden vielen, is niet duidelijk.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een chartervliegtuig is neergestort nabij een afgelegen radarstation in het westen van Alaska. Er zaten acht mensen aan boord die allemaal omkwamen, melden de Amerikaanse strijdkrachten.
5 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/RTR) - In Australië is een 27-jarige man aangeklaagd voor een poging tot spionage. Hij zou hebben geprobeerd Rusland te informeren over militaire activiteiten van Oekraïne. Dat meldt de Australische politie vrijdag.
5 uur geleden