
Tienduizenden Israëli's protesteren tegen regeringsplannen
TEL AVIV/HAIFA (ANP/RTR/DPA/AFP) - Tienduizenden Israëli's hebben stevige regenbuien getrotseerd om te protesteren tegen plannen van premier Benjamin Netanyahu's regering die de politiek de macht moeten geven besluiten van de hoogste rechter opzij te zetten.
De uiterst rechtse regering wil de in haar ogen te grote invloed van rechters beteugelen. In de advocatuur, het bedrijfsleven en andere delen van de maatschappij is hier felle kritiek op. De laatste tijd komen tienduizenden mensen op zaterdag bijeen om hun verzet te tonen tegen de poging politieke controle op de rechterlijke macht te verstevigen.
In het centrum van Tel Aviv verzamelde zich een menigte van zo'n 40.000 mensen, met borden met opschriften als 'Red Israëls democratie van Netanyahu'. Oppositieleider Yair Lapid betoogde in de kustplaats Haifa, waar hij zei dat demonstranten "kwamen om hun land te redden". Daar gingen ongeveer 10.000 mensen de straat op. In ongeveer twintig steden werd gedemonstreerd.
Netanyahu wimpelt de protesten af als een weigering van linkse tegenstanders om de verkiezingsuitslag van afgelopen november te accepteren.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft Zuid-Korea ervan beschuldigd waarschuwingsschoten te hebben afgevuurd op Zuid-Koreaanse soldaten in de buurt van de grens. Het land waarschuwt dat de spanningen hierdoor kunnen oplopen tot een "onbeheersbaar" niveau. Seoul heeft nog niet op de beschuldigingen gereageerd.
1 uur geledenN i e u w bericht, informatie over aantal slachtoffers in eerste alinea.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Salvadoraan die in maart ten onrechte uit de Verenigde Staten werd gezet en in juni weer mocht terugkeren, is in afwachting van zijn proces vrijgelaten. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder The Washington Post.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/DPA) - De militaire hoofdaanklager van de Democratische Republiek Congo heeft vrijdag formeel aan een militaire rechtbank laten weten dat hij de doodstraf eist tegen voormalig president Joseph Kabila voor oorlogsmisdaden, waaronder moord, verkrachting en marteling.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ghislaine Maxwell, een medewerker en oud-vriendin van de Amerikaanse financier en zedendelinquent Jeffrey Epstein, vertelde vorige maand in een interview met het ministerie van Justitie dat ze president Donald Trump nooit in een "ongepaste setting" had gezien. Dat blijkt uit een vrijdag vrijgegeven transcriptie van het interview.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de overheid na Washington ook ingrijpt in Chicago en New York. Volgens hem moet de criminaliteit daar aangepakt worden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat burgemeester Muriel Bowser van Washington "haar zaken op orde moet krijgen", anders zal ze "niet lang burgemeester zijn".
8 uur geleden