Tienduizenden huizen in Nieuw-Zeeland zonder stroom door cycloon
AUCKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tienduizenden huizen in het noorden van Nieuw-Zeeland zitten zonder elektriciteit, doordat een krachtige cycloon het land nadert en voor harde wind en hevige regenval zorgt. Het oog van cycloon Gabrielle wordt maandag aan het einde van de dag (lokale tijd) of dinsdagochtend voor de kust van Auckland verwacht, de grootste stad van het land.
Overheidsfunctionarissen waarschuwen mensen zich voor te bereiden op hoge golven, overstromingen, omvallende bomen en aardverschuivingen. Sommige bewoners in laaggelegen gebieden ten noorden van Auckland en aan de oostkust van het Nieuw-Zeelandse noordeiland is aangeraden om hun spullen te pakken en tijdelijk elders te verblijven.
"Het ergste moet nog komen", zei premier Chris Hipkins maandag in hoofdstad Wellington tegen verslaggevers. "We moeten ons aanpassen en reageren zodra het weer waarmee we te maken hebben verandert."
In totaal zitten zo'n 46.000 huizen zonder stroom. Air New Zealand heeft 509 vluchten geannuleerd, maar heeft aangegeven dat vluchten dinsdag worden hervat indien het weer verbetert.
Meer uit Buitenland
METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
13 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
7 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
9 uur geleden