Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden huizen in Nieuw-Zeeland zonder stroom door cycloon

Tienduizenden huizen in Nieuw-Zeeland zonder stroom door cycloon

AUCKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tienduizenden huizen in het noorden van Nieuw-Zeeland zitten zonder elektriciteit, doordat een krachtige cycloon het land nadert en voor harde wind en hevige regenval zorgt. Het oog van cycloon Gabrielle wordt maandag aan het einde van de dag (lokale tijd) of dinsdagochtend voor de kust van Auckland verwacht, de grootste stad van het land.

Overheidsfunctionarissen waarschuwen mensen zich voor te bereiden op hoge golven, overstromingen, omvallende bomen en aardverschuivingen. Sommige bewoners in laaggelegen gebieden ten noorden van Auckland en aan de oostkust van het Nieuw-Zeelandse noordeiland is aangeraden om hun spullen te pakken en tijdelijk elders te verblijven.

"Het ergste moet nog komen", zei premier Chris Hipkins maandag in hoofdstad Wellington tegen verslaggevers. "We moeten ons aanpassen en reageren zodra het weer waarmee we te maken hebben verandert."

In totaal zitten zo'n 46.000 huizen zonder stroom. Air New Zealand heeft 509 vluchten geannuleerd, maar heeft aangegeven dat vluchten dinsdag worden hervat indien het weer verbetert.

Meer uit Buitenland

Mexicaanse president meldt 'goed gesprek' met Trump over drugs

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.

8 minuten geleden
Venezuela meldt vrijlating 116 gevangenen, ngo's kritisch

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.

22 minuten geleden
Cuba zegt niet met VS in gesprek te zijn

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.

26 minuten geleden
Onderzoekers: Mars had miljarden jaren geleden grote oceaan

BERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.

1 uur geleden
Rutte: NAVO-landen moeten Groenland samen beschermen

ZAGREB (ANP) - De NAVO moet gezamenlijk zorgen dat Groenland en het poolgebied veilig zijn tegen rivalen als Rusland en China, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Daarover zijn de NAVO-landen, inclusief de Verenigde Staten, het volgens hem eens. Het bondgenootschap werkt daarom aan "de volgende stappen" om de veiligheid van het Hoge Noorden te versterken, volgens ingewijden mogelijk in de vorm van een nieuwe militaire missie daar.

1 uur geleden
Eurocommissaris Defensie: inname Groenland door VS is einde NAVO

SALEN (ANP/RTR) - Als de VS met geweld Groenland innemen, betekent dat het einde van de NAVO. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag in Zweden gezegd. EU-lidstaten zijn daarnaast verplicht Denemarken te hulp te schieten als het land te maken krijgt met Amerikaanse agressie, zei hij verder. Groenland maakt deel uit van Denemarken.

2 uur geleden
EU overweegt strengere sancties tegen Iran

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie kijkt of het mogelijk is om extra sancties in te stellen tegen Iran, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. "We staan ​​klaar om nieuwe, strengere sancties voor te stellen naar aanleiding van het gewelddadige optreden tegen demonstranten", aldus de zegsman.

2 uur geleden