Tienduizenden huizen in Nieuw-Zeeland zonder stroom door cycloon
AUCKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tienduizenden huizen in het noorden van Nieuw-Zeeland zitten zonder elektriciteit, doordat een krachtige cycloon het land nadert en voor harde wind en hevige regenval zorgt. Het oog van cycloon Gabrielle wordt maandag aan het einde van de dag (lokale tijd) of dinsdagochtend voor de kust van Auckland verwacht, de grootste stad van het land.
Overheidsfunctionarissen waarschuwen mensen zich voor te bereiden op hoge golven, overstromingen, omvallende bomen en aardverschuivingen. Sommige bewoners in laaggelegen gebieden ten noorden van Auckland en aan de oostkust van het Nieuw-Zeelandse noordeiland is aangeraden om hun spullen te pakken en tijdelijk elders te verblijven.
"Het ergste moet nog komen", zei premier Chris Hipkins maandag in hoofdstad Wellington tegen verslaggevers. "We moeten ons aanpassen en reageren zodra het weer waarmee we te maken hebben verandert."
In totaal zitten zo'n 46.000 huizen zonder stroom. Air New Zealand heeft 509 vluchten geannuleerd, maar heeft aangegeven dat vluchten dinsdag worden hervat indien het weer verbetert.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.
9 minuten geledenKOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.
11 minuten geledenBEIT SHEMESH (ANP) - Zeker zes mensen zijn om het leven gekomen in de Israëlische stad Beit Shemesh. Dat berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Er zou een huis zijn getroffen door een Iraanse raket.
14 minuten geledenBEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.
49 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Een van de bekendste van de Dode Zeerollen, de grote Jesajarol, is in veiligheid gebracht na de wederzijdse beschietingen tussen enerzijds Israël en de VS en anderzijds Iran. Dat meldt de Times of Israel.
56 minuten geledenROME (ANP/AFP) - De paus heeft opgeroepen tot een einde aan het geweld in het Midden-Oosten. "Geconfronteerd met de mogelijkheid van een tragedie van enorme omvang, doe ik een beroep op de betrokken partijen om de morele verantwoordelijkheid te nemen om de spiraal van geweld te stoppen voordat het een onoverbrugbare kloof wordt", zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tegen een menigte op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Naast hernieuwde hoop voor het Iraanse volk, is er door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land een "reëel risico op instabiliteit, wat de regio in een spiraal van geweld zou kunnen storten", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondag op X.
1 uur geleden