Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden huizen in Nieuw-Zeeland zonder stroom door cycloon

Tienduizenden huizen in Nieuw-Zeeland zonder stroom door cycloon

AUCKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tienduizenden huizen in het noorden van Nieuw-Zeeland zitten zonder elektriciteit, doordat een krachtige cycloon het land nadert en voor harde wind en hevige regenval zorgt. Het oog van cycloon Gabrielle wordt maandag aan het einde van de dag (lokale tijd) of dinsdagochtend voor de kust van Auckland verwacht, de grootste stad van het land.

Overheidsfunctionarissen waarschuwen mensen zich voor te bereiden op hoge golven, overstromingen, omvallende bomen en aardverschuivingen. Sommige bewoners in laaggelegen gebieden ten noorden van Auckland en aan de oostkust van het Nieuw-Zeelandse noordeiland is aangeraden om hun spullen te pakken en tijdelijk elders te verblijven.

"Het ergste moet nog komen", zei premier Chris Hipkins maandag in hoofdstad Wellington tegen verslaggevers. "We moeten ons aanpassen en reageren zodra het weer waarmee we te maken hebben verandert."

In totaal zitten zo'n 46.000 huizen zonder stroom. Air New Zealand heeft 509 vluchten geannuleerd, maar heeft aangegeven dat vluchten dinsdag worden hervat indien het weer verbetert.

Meer uit Buitenland

Media: Iraans militair kopstuk Mousavi gedood

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse krijgsmachtchef Abdolrahim Mousavi is omgekomen bij de Amerikaanse en Israƫlische aanvallen op zijn land. Dat meldt de Iraanse televisie.

6 minuten geleden
Trump dreigt met zwaardere aanvallen bij Iraanse vergelding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met zwaardere aanvallen op Iran. "Iran heeft net verklaard dat het vandaag heel hard gaat toeslaan, harder dan ooit tevoren. Ze kunnen dat maar beter niet doen, want als ze dat wel doen, zullen wij terugslaan met een kracht die nog nooit eerder is vertoond!", schreef hij deels in hoofdletters op zijn platform Truth Social.

15 minuten geleden
Bron: poging beveiligde zone Bagdad te bestormen na dood Khamenei

BAGDAD (ANP/AFP) - Honderden Irakezen hebben na de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei geprobeerd de zogeheten Groene Zone te bestormen in Bagdad, zegt een veiligheidsbron tegen persbureau AFP. In dat beveiligde gebied in de Iraakse hoofdstad bevindt zich ook de Amerikaanse ambassade.

21 minuten geleden
Duizenden mensen brengen eerbetoon Khamenei in centrum Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Duizenden mensen kwamen zondag samen op het belangrijke Enghelab-plein in Teheran, nadat Iran de dood van de hoogste leider ayatollah Khamenei bevestigde.

33 minuten geleden
Opnieuw meerdere explosies gehoord in Dubai

DUBAI (ANP/RTR) - Voor de tweede dag op rij zijn er meerdere explosies gehoord in de omgeving van Dubai, melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Dat gebeurde nadat Iran vergeldingsaanvallen had uitgevoerd op naburige Golfstaten als reactie op de Amerikaanse en Israƫlische aanvallen.

34 minuten geleden
Explosies bij Iraakse luchthaven waar mogelijk VS-troepen zijn

ERBIL (ANP/AFP) - In de buurt van het vliegveld van Erbil in de autonome Koerdische regio van Irak, waar troepen van de door de Verenigde Staten geleide coalitie zijn gestationeerd, zijn luide explosies gehoord. Dat meldt een journalist van het Franse persbureau AFP.

36 minuten geleden
Wereldleiders roepen op tot snelle oplossing na dood Khamenei

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Wereldleiders hebben opgeroepen tot een snelle oplossing voor de crisis in het Midden-Oosten na de bevestiging van de dood van de Iraanse leider ayatollah Khamenei. Anderen hebben juist hun steun uitgesproken voor de beslissing van de Verenigde Staten om hem te doden.

39 minuten geleden