Tienduizenden handtekeningen onder horeca-petitie
DEN HAAG (ANP) - De petitie waarin Koninklijke Horeca Nederland (KHN) oproept om de regels voor de horecasector per direct te versoepelen is woensdagmiddag al bijna 43.000 keer ondertekend. De branchevereniging vindt het "onnodig en onrechtvaardig" dat de coronamaatregelen voor de horeca, maar ook voor de cultuursector, onlangs niet zijn versoepeld. Met de petitie, die na de laatste persconferentie werd begonnen, probeert KHN de druk op de politiek op te voeren voorafgaand aan het coronadebat op donderdag.
Volgens KHN lijkt de omikronvariant een stuk minder gevaarlijk. Daarbij is de boostercampagne goed op gang gekomen. Verder zou er eerder afgesproken zijn om de ruimte om te versoepelen eerlijk te verdelen. Maar met het dichthouden van horeca en cultuur is daar geen sprake van, aldus KHN. Verder wijst de organisatie er bij herhaling op dat het aantal besmettingen dat te herleiden is tot de horeca "zeer gering" is.
Sowieso willen horecaondernemers tijdig weten wanneer ze hun zaken wel weer open mogen doen. Op 25 januari staat een nieuwe persconferentie gepland, maar ruim voor dat moment zouden ondernemers moeten weten waar ze aan toe zijn. Ook om rekening te kunnen houden met het doen van inkopen en het inroosteren van personeel.
De petitie wordt voorafgaand aan het coronadebat in de Tweede Kamer in Den Haag aangeboden. Dit gaat gepaard met een vernieuwde routekaart. Daarin wil de branchevereniging zeker geen sluitingstijd om 17.00 uur, maar een 'inloopstop' om 22.00 uur. Veel horecaondernemers verdienen meer in de avonduren dan overdag, zo redeneert KHN.
Meer uit Financieel
JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
40 minuten geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
16 uur geleden