Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Grieken eisen gerechtigheid na dodelijke treinramp

Tienduizenden Grieken eisen gerechtigheid na dodelijke treinramp

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - Ongeveer 46.000 mensen hebben zondag in de Griekse steden Athene en Thessaloniki gedemonstreerd om gerechtigheid te eisen voor de families van de 57 mensen die in 2023 omkwamen bij een treinongeluk. Volgens de politie waren er meer dan 30.000 betogers in hoofdstad Athene en 16.000 in Thessaloniki, de tweede stad van het land.

De demonstranten droegen spandoeken met teksten als "We zullen niet vergeten" en "Ik heb geen zuurstof", dat laatste een verwijzing naar de laatste woorden die een bij het ongeluk omgekomen vrouw sprak toen ze de hulpdiensten belde.

Op 28 februari 2023, kort voor middernacht, botste een trein met meer dan 350 passagiers onderweg van Athene naar Thessaloniki frontaal op een goederentrein, 350 kilometer ten noorden van Athene. Onder de 57 doden waren veel studenten. De twee treinen reden 19 minuten lang op hetzelfde spoor naar elkaar toe zonder dat er een alarmsysteem afging.

Menselijke fouten

Het ongeluk werd toegeschreven aan defecte apparatuur en menselijke fouten, en de directeur van een nabijgelegen station werd aangeklaagd. De betogers vinden dat de verantwoordelijken daarmee nog lang niet allemaal ter verantwoording zijn geroepen.

Er loopt nog altijd een gerechtelijk onderzoek naar de botsing. De exacte doodsoorzaak van veel slachtoffers is nog steeds niet vastgesteld. Hun families hebben de autoriteiten ervan beschuldigd bewijsmateriaal te hebben proberen te verdoezelen, iets wat de overheid ontkent.

Een vorige week deels bekend geworden deskundigenrapport, dat werd gefinancierd door de families van de slachtoffers, concludeerde dat de goederentrein een illegale lading explosieve chemicaliën vervoerde die bijdroegen aan het hoge dodental.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

5 minuten geleden
Witkoff: 15-puntenplan heeft geleid tot goede gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.

31 minuten geleden
Trump: Iran wilde het Midden-Oosten overnemen

WASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."

42 minuten geleden
EU-buitenlandchef vindt dat Oekraïne Donbas niet moet opgeven

PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.

1 uur geleden
Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

3 uur geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

3 uur geleden
Israël claimt ongeveer 700 Hezbollah-leden te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden