Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Grieken eisen gerechtigheid na dodelijke treinramp

Tienduizenden Grieken eisen gerechtigheid na dodelijke treinramp

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - Ongeveer 46.000 mensen hebben zondag in de Griekse steden Athene en Thessaloniki gedemonstreerd om gerechtigheid te eisen voor de families van de 57 mensen die in 2023 omkwamen bij een treinongeluk. Volgens de politie waren er meer dan 30.000 betogers in hoofdstad Athene en 16.000 in Thessaloniki, de tweede stad van het land.

De demonstranten droegen spandoeken met teksten als "We zullen niet vergeten" en "Ik heb geen zuurstof", dat laatste een verwijzing naar de laatste woorden die een bij het ongeluk omgekomen vrouw sprak toen ze de hulpdiensten belde.

Op 28 februari 2023, kort voor middernacht, botste een trein met meer dan 350 passagiers onderweg van Athene naar Thessaloniki frontaal op een goederentrein, 350 kilometer ten noorden van Athene. Onder de 57 doden waren veel studenten. De twee treinen reden 19 minuten lang op hetzelfde spoor naar elkaar toe zonder dat er een alarmsysteem afging.

Menselijke fouten

Het ongeluk werd toegeschreven aan defecte apparatuur en menselijke fouten, en de directeur van een nabijgelegen station werd aangeklaagd. De betogers vinden dat de verantwoordelijken daarmee nog lang niet allemaal ter verantwoording zijn geroepen.

Er loopt nog altijd een gerechtelijk onderzoek naar de botsing. De exacte doodsoorzaak van veel slachtoffers is nog steeds niet vastgesteld. Hun families hebben de autoriteiten ervan beschuldigd bewijsmateriaal te hebben proberen te verdoezelen, iets wat de overheid ontkent.

Een vorige week deels bekend geworden deskundigenrapport, dat werd gefinancierd door de families van de slachtoffers, concludeerde dat de goederentrein een illegale lading explosieve chemicaliën vervoerde die bijdroegen aan het hoge dodental.

Meer uit Buitenland

Meloni geeft nederlaag toe bij referendum over rechtssysteem

ROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.

8 minuten geleden
Iraanse parlementsvoorzitter noemt gesprekken met VS nepnieuws

TEHERAN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Iraanse parlement, Mohammad Baqer Qalibaf, heeft ontkend dat er gesprekken met de Verenigde Staten zijn geweest over een einde aan de oorlog. Hij doet die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump af als nepnieuws, dat volgens hem bedoeld is "om de financiële en oliemarkten te manipuleren en te ontsnappen aan het moeras waarin de VS en Israël gevangenzitten".

19 minuten geleden
Oekraïne beschuldigt Rusland van steun aan Iran

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland ervan het regime in Iran te blijven helpen door inlichtingen te verstrekken. Zelensky claimt in een bericht op X daar "onweerlegbaar bewijs" van te hebben.

32 minuten geleden
Europese leiders blij met uitspraken Trump over Iran

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Europese leiders zijn blij met de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er voorlopig geen aanvallen worden uitgevoerd op de Iraanse energie-infrastructuur.

1 uur geleden
Burgemeesters Zuid-Libanon: Israël beveelt wegsturen ontheemden

BEIROET (ANP/AFP) - Burgemeesters van plaatsen in het zuiden van Libanon zeggen bevelen van de Israëlische krijgsmacht (IDF) te hebben gekregen om de ontheemden die daar worden opgevangen weer weg te sturen. Het gaat om mensen die gevlucht zijn uit andere dorpen en steden, plaatsen die bekendstaan als bolwerken van Hezbollah.

1 uur geleden
Meloni lijkt referendum over rechtssysteem nipt te verliezen

ROME (ANP/RTR) - Het lijkt erop dat de Italiaanse premier Giorgia Meloni het referendum over een belangrijke hervorming van het rechtssysteem nipt heeft verloren, blijkt uit de exitpolls. Dit kan een klap voor de regering betekenen in aanloop naar de verkiezingen van volgend jaar.

1 uur geleden
VN-hoofdkwartier Libanon geraakt door projectiel

NAQURA (ANP/AFP) - Het hoofdkwartier van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is geraakt door een projectiel, meldt de organisatie in een verklaring. UNIFIL denkt dat het projectiel is afgevuurd door een "niet-statelijke actor". De Libanese beweging Hezbollah verklaarde eerder Israëlische troepen in dezelfde stad te hebben aangevallen.

2 uur geleden