Tienduizenden geëvacueerd na stormen in Californië, 17 doden
LA CONCHITA (ANP) - In de Amerikaanse staat Californië zijn door het aanhoudende stormweer al zeker zeventien doden gevallen. Vanwege verhoogd risico op modderstromen en overstromingen zijn inmiddels 34.000 mensen bevolen te evacueren, aldus gouverneur Gavin Newsom.
Hevige regenbuien hebben plotselinge overstromingen veroorzaakt. Bomen vielen om en belangrijke snelwegen moesten worden afgesloten. In Zuid-Californië werden windstoten van 64 km per uur gemeten. Volgens de website Poweroutage.us zaten dinsdag ongeveer 180.000 huizen en bedrijven in Californië zonder stroom.
Woensdag wacht Californië een nieuwe storm, die volgens de nationale weerdienst (NWS) voor maar liefst 18 centimeter nieuwe regen in Noord-Californië zal zorgen. De bergen van de Sierra Nevada kunnen op enkele meters sneeuw rekenen, aldus de NWS, die het noodweer wijt aan een "eindeloze aanval van atmosferische gebeurtenissen".
Precies vijf jaar geleden kwamen in Montecito, zo'n 140 kilometer ten noordwesten van Los Angeles, meer dan twintig mensen om het leven door modderstromen veroorzaakt door hevige regenbuien. Met name bosbranden hebben in de regio vegetatie verwoest waardoor het risico op ernstige modderstromen toeneemt.
Bij de 9000 inwoners van Montecito horen onder anderen de Britse prins Harry en zijn gezin, evenals de tv-persoonlijkheden Oprah Winfrey en Ellen DeGeneres. Het is niet duidelijk of zij geëvacueerd zijn.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.
25 minuten geledenOSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.
2 uur geledenTROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."
2 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse gastoevoer naar Irak is volledig stilgelegd na een aanval op een groot Iraans-Qatarees gasveld in het zuiden van Iran, het zogenoemde Pars-veld. Iran voorziet Irak voor 30 procent in zijn totale gasbehoefte en circa 40 procent in zijn totale energiebehoefte. Het Pars-veld is goed voor 70 procent van de Iraanse gaswinning en geldt als 's werelds grootste aardgasveld.
3 uur geleden